Топ меседжів із силосного воркшопу LNZ group

Топ меседжів із силосного воркшопу LNZ group

28 серпня 2020 1003 0

На базі Іллінецького аграрного коледжу, що на Вінниччині, 19 серпня відбувся силосний воркшоп компанії LNZ Group. Учасники ознайомилися з асортиментом силосних гібридів кукурудзи UNIVERSEED, обговорили аспекти вирощування силосної кукурудзи та технологію силосування. Ми зібрали для вас найцікавіші факти з цього заходу та виокремили головні меседжі цього дня.

LNZ Group — це не лише насінництво та дистрибуція

У своїй доповіді директор відділу маркетингу LNZ Group Юлія Каменева розповіла учасникам силосного воркшопу про напрямки, у яких працює LNZ Group. Так, насіннєвий завод компанії входить у ТОП-10 України та складає конкуренцію таким компаніям, як Corteva та Bayer. Усе, що виробляється на насіннєвому заводі LNZ Group та продається в дистрибуційному портфелі, випробовується на власних полях компанії, площею 80 тис. га.

Є також у компанії і власний бренд генеричних засобів захисту рослин — DEFENDA, представлений лінійкою якісних препаратів для широкого спектру культур. А щоб надати можливість невеликим господарствам отримати продукцію міжнародно визнаних брендів за такою ж ціною, як і для великих агропідприємств без посередників та покрити онлайн сегмент ринку — у компанії працює онлайн-платформа LNZ web. Тут можна придбати посівний матеріал, засоби захисту рослин та добрива, а до кожного продукту долучена детальна характеристика й надані поради щодо використання. Крім того, уся продукція сертифікована, а посівні матеріали вже перевірені на полях LNZ Group. Ще один підрозділ — LNZ Energo створено для постачання природного газу агросектору.

Юлія Каменева, директор відділу маркетингу LNZ Group

Кукурудза в поточному сезоні потерпає від погодних умов, але не вся

Директор іллінецького державного аграрного коледжу Василь Пиндус нагадав про надзвичайно складні погодні умови поточного сезону та їх вплив на посіви кукурудзи в більшості регіонів України. Проте зазначив, що в меншій мірі це стосується гібридів UNIVERSEED.

«Маємо нестандартні, посушливі умови, я працюю в сільському господарстві понад 30 років і такого важкого для кукурудзи, як цей рік, не пам’ятаю. А от гібриди LNZ Group які в нас посіяні, і демонстраційні й товарні посіви, прекрасно себе почувають, навіть у таких складних умовах», — додав він.

Качан кукурудзи

Про складний сезон для кукурудзи говорив і Михайло Травецький, зазначивши, що проїхавши половину областей України, спостерігав однакову картину — кукурудза «горить». Так, у деяких господарствах Черкащини силос взагалі закладати не планують — нема з чого.

Молочка — найприбутковіший агробізнес. При правильному підході

Сьогодні найприбутковіший бізнес в агро — молочний. Таку думку висловив Михайло Травецький у ході своєї доповіді на силосному воркшопі LNZ Group. Водночас зазначивши, що для цього потрібно правильно та з розумінням підійти до справи.

За словами експерта, у раціоні силос займає близько 30 % від сухої речовини, відповідно це близько 20 % його вартості. За середнього раціону корови продуктивністю 20 л на добу, вартість його складає приблизно 100 грн, а ціна силосу  — 20 грн. Відповідно у собівартості молока силос займає близько 10 %.

Михайло Травецький, кандидат ветеринарних наук, експерт у галузі тваринництва

Використання силосних гібридів кукурудзи допоможе максимально зменшити витрати на корми, водночас, забезпечуючи більшу більшу засвоюваність раціону, а отже — більшу рентабельність.

Тож якщо закладати у яму не зернові, а силосні гібриди, чітко витримувати технологічну карту, не намагаючись заощадити на ЗЗР чи добривах — то корова буде їсти не бур’яни з антифолієвою дією та лободу, а якісний корм і віддячить гарними надоями.

 

Виростити гарний силосний гібрид недостатньо, його потрібно правильно заготовити

За словами Михайла Травецького, мало виростити гарний силосний гібрид — його потрібно якісно, з дотриманням усіх технологій закласти в силосну яму. Розповідаючи про особливості закладки силосу, він зазначив, що 70 % успіху при закладанні якісного силосу — це правильна трамбовка ями, яка, у свою чергу, залежить від правильно обраного розміру подрібнення на комбайні.

Щоб досягти успіху в цій справі, потрібно два керівника: перший у полі, біля комбайна, другий — на силосній ямі. Це дозволить уникнути відхилень від технології та контролювати кожен етап формування силосу та, в кінцевому результаті, отримати якісний корм без зайвих втрат.

Час — це гроші. Так, і при закладці силосу теж

У процесі заготівлі силосу, найвужче вікно — силосна яма. Чим швидше пройде закладка силосу та його накриття — тим менші будуть втрати корму. Леонід Чорний, менеджер із розвитку агротехнологій центрального регіону напрямку насінництва LNZ Group розповів, що силосні гібриди UNIVERSEED довше утримують вологу, навіть, після дозрівання зерна, що дає більше часу на збір саме в молочно-восковій стиглості при оптимальній вологості 60–70 %. Завдяки вищезазначеним характеристикам гібридів UNIVERSEED, ферментація в силосній ямі також відбувається вдвічі швидше, ніж зазвичай — протягом усього 30 днів, після чого, силос готовий до згодовування.

Леонід Чорний, менеджер із розвитку агротехнологій центрального регіону напрямку насінництва LNZ Group

Змінюємо силосні стереотипи. Густіше — не означає краще

Важливим чинником для силосної кукурудзи є вибір правильної густоти посіву. Про це наголосив Леонід Чорний, демонструючи учасникам силосного воркшопу демо посіви гібридів UNIVERSEED Іллінецького аграрного коледжу. Рекомендована густота для цієї лінійки гібридів — 69 — 74 тис/га насінин.

Вважається, що вища густота посіву забезпечує більшу масу, та, як твердить Леонід Чорний, треба зважати на якість силосу, як у зеленій масі, так і в зерні. Адже листя кукурудзи, завдяки фотосинтезу, це «завод» із виробництва поживних речовин для зерна, а чим більша площа живлення для рослини, тим кращий качан вона сформує.

Завдання LNZ Group — стати лідером на ринку силосної кукурудзи

Про це розповіла директор відділу маркетингу LNZ Group Юлія Каменева. Це підтвердив також і В‘ячеслав Панасюк керівник агро департаменту компанії, зазначивши, що досягти цієї мети компанії допоможе лінійка силосних гібридів UNIVERSEED Північно-Американської селекції, що не має аналогів в Україні.

Гібриди силосної кукурудзи UNIVERSEED

Крім того, за словами В‘ячеслава Панасюка, вітчизняний сегмент ринку силосних гібридів досі не заповнений, тож результати, що отримують аграрії, що вже встигли випробувати лінійку UNIVERSEED на своїх полях, виводять ці гібриди на лідируючі позиції на ринку.

У лінійку UNIVERSEED входять 5 гібридів силосної кукурудзи, від раннього ФАО 260 до пізнього ФАО 420. Серед них 2 новинки, які тільки цьогоріч з’явилися на ринку — EXPG 600, ФАО 260 і EXPG 607, ФАО 420. Та за словами Леоніда Чорного, зважаючи на зацікавленість аграріїв та популярність гібридів UNIVERSEED, LNZ Group на цьому не збирається зупинятися й лінійка силосних гібридів буде розширюватися.

Виконано за допомогою Disqus

- 5° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%