Новий проект допоможе вийти на ринки ЄС

Лабораторія бізнес-рішень Export-UA: проект, що допоможе вийти на ринки ЄС

Служба новин 19 лютого 2016 324 0

Починаючи з 1 січня 2016 року набрала чинності торгівельна частина угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема положення про створення поглибленої зони вільної торгівлі. Українські аграрії отримали змогу для вільного експорту товарів до Євросоюзу, але, звичайно, такий вихід до Європи пов’язаний з деякими «бар’єрами», які українські бізнесмени повинні «взяти», якщо планують виводити свої товари на західний ринок.

З метою підтримки експортної діяльності середніх та дрібних представників аграрних підприємств, представники бізнесу, влади та громадського сектору презентували проект «Лабораторія бізнес-рішень Export-UA».

Проект створено з метою підвищення рівня обізнаності представників бізнесу у питаннях запровадження зони вільної торгівлі, надання практичної допомоги та поширення серед підприємців досвіду фірм, що успішно займаються експортом українських товарів.

Аграрії, які мають бажання виводити свою продукцію на ринок ЄС, зможуть дізнатись на практиці про такі тонкощі, як особливості здійснення експортної діяльності, основи міжнародної торгівлі, правила відповідності нормам і стандартам законодавства країн-членів ЄС, квоти та принципи їх адмініструваня та інше.

Тетяна Тимошенко

«У нашого бізнесу існує бажання, але немає теоретичних знань і практичних навичок для того, щоб почати експортувати свою продукцію», — заявила координатор робочої групи Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС та один з організаторів проекту Тетяна Тимошенко під час презентації проекту «Лабораторії бізнес-рішень Export-UA», що відбулася 18 лютого у Києві.

За її словами, 11 лютого на двосторонній зустрічі Платформи у Брюселі, українська сторона отримала підтвердження того, що європейські бізнес-партнери зацікавлені в налагодженні безпосередніх прямих контактів з українським бізнесом для того, щоб розвивати секторальну співпрацю, налагоджувати зв’язки і підписувати прямі контракти з українським бізнесом, але український бізнес також має бути до цього готовий.

Робота Лабораторії, ініціаторами створення якої виступили учасники програми «Стратегічний бізнес-менеджмент», повинна вирішити цю проблему.

Ольга Лучка

«Для участі в Лабораторії ми обрали представників агропродовльчого сектору тому, що більшість ініціаторів проекту працюють в цій сфері і вже знаходяться у процесі виходу на ринки ЄС, або вже можуть похвалитися історіями успіху при роботі в цьому напрямку», — розповіла одна із організаторів проекту заступник директора з розвитку компанії «Крона» Ольга Лучка.

Під час роботи Лабораторії наголос буде зроблено саме на практичну частину занять. Про це на презентації проекту заявила президент Донецької торгово-промислової палати Ельвіра Севостьяненко.

Ельвіра Севостьяненко

«По-перше, ми будемо проводити практичні семінари на базі унікальних авторських методик, які були розроблені спеціалістами нашої торгово-промислової палати і протестовані в десяти регіонах України протягом минулого року. По-друге, ми будемо надавати практичні рекомендації по темі експорту товарів і відповідати на практичні питання. Окрім цього, до тренінгів будуть залучені представники бізнесу, які мали успішні або неуспішні історії виходу на європейські ринки», — розповіла вона.

Окрім цього, Ельвіра Севостьяненко вказала, що досить значну увагу на заняттях будуть приділяти питанню квот, пошуку торгових партнерів на Заході, а також проблемі проходження процедур сертифікації.

На презентації були присутні представники тих самих компаній, які вже мають позитивний досвід виходу на ринки ЄС і збираються ділитися ним з учасниками проекту.

Ольга Ларіна

«Цей проект цікавий тим, що на відміну від подібних програм, що вже існують в Україні, тут процес виходу на зовнішні ринки буде розглянутий майже під мікроскопом. В рамках Лабораторії будуть розглянуті конкретні проблеми, приклади, кейси та рекомендації для учасників. Тому недооцінити таку можливість важко», — прокоментувала власниця компанії «КиївПродСервіс» Ольга Ларіна, яка також візьме участь в програмі.

Окрім «живих» занять, Донецька торгово-промислова палата запустила сайт Export-ua.com, який стане платформою даного проекту. На сайті можна завантажувати презентації, шукати матеріали з практичних занять, отримувати відповіді експертів на запитання стосовно експорту товарів. Всі матеріали будуть знаходитися у вільному доступі і скористатися ними зможуть усі бажаючі.

Презентація проекту «Лабораторія бізнес-рішень Export-UA»

Окрім Києва, практичні заняття будуть проходити в Харкові, Львові і Миколаєві, але згодом організатори сподіваються залучити якомога більше регіонів. З приводу вартості участі у проекті організатори поки що не дійшли остаточної згоди і обіцяють озвучити ціну найближчим часом.

«В сільському господарстві є чотири проблеми: зима, весна, літо і осінь. Якщо ми можемо впоратися з цими проблемами, то експорт до країн ЄС для нас – не проблема», — підсумувала презентацію Ольга Лучка.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою