Кешбек на трактор: як отримати компенсацію вартості техніки?

Агродотації у розрізі 24 вересня 2019 3127 0

Покупка техніки для сільгоспвиробника — завжди архіважливе завдання. Адже саме від наявності потужних тракторів і комбайнів залежить, чи будуть вчасно проведені посівні роботи, швидко і якісно зібраний врожай під час жнив. Тому щоб залишатися конкурентоздатними, аграрії постійно мусять оновлювати власний технічний парк. Але що робити, коли коштів на придбання техніки не вистачає? Тут фермерам може стати в нагоді програма державної компенсації вартості техніки.

Про всі переваги цієї програми, необхідні кроки, які має зробити аграрій, щоб отримати кошти, розповімо вам у черговому матеріалі проекту «Агродотації у розрізі». В цьому нам допоможе експерт «Ощадбанку». А про компенсації кредитної ставки можна прочитати у попередньому матеріалі проекту.

Як працює державна програма компенсації вартості техніки

Процедура отримання компенсації скорочено виглядає наступним чином. Фермер купує техніку власним коштом або за рахунок кредиту чи кредитної лінії. Далі подає до «Ощадбанку» заяву і документи, які підтверджують покупку даної техніки чи обладнання. Фінансова установа надає Міністерству аграрної політики інформацію про суму коштів, що підлягають частковій компенсації. «Ощадбанк» отримує від Міністерства аграрної політики кошти, призначені для компенсації, які зараховує на рахунок сільгоспвиробника. От і вся премудрість.

Виникає питання: а хто може претендувати на повернення коштів? Для отримання компенсації 25% вартості придбаної техніки потрібно бути:

  • новоствореним сільськогосподарським виробником;
  • юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, основною діяльністю яких є постачання вироблених с/г товарів.

Тут важливо, щоб питома вага таких с/г товарів становила не менш ніж 75% протягом попередніх 12 звітних місяців.

Фермерські господарства додатково можуть отримати компенсацію ще 15%, тобто в цілому їм повертається 40% вартості придбаної техніки (без ПДВ).

Читати за темою: Державне кредитування або Чи можливо фермеру отримати кредит під 1% річних?

Простота механізму та велика сума дотації (40%) поступово змінює недовіру виробників на прихильність та партнерські стосунки. Кожного року кількість аграріїв, які отримала таку дотацію, збільшується.

Наталія Буткова-Вітвіцька, директор департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу «Ощадбанку»

«За 2018 рік клієнти «Ощадбанку» придбали 7 628 одиниць техніки, яку було компенсовано за держпрограмою. Перелік техніки дуже широкий. Купують трактори (за 2018-й через «Ощадбанк» придбано 132 трактори ХТЗ); навісне та причіпне обладнання: жниварки, обприскувачі, ґрунтообробні агрегати; елеваторне обладнання, доїльні установки. Понад 40% одержувачів компенсації (914 клієнтів) придбали обладнання вартістю до 250 тис. грн. Це підтверджує, що отримати компенсацію може звичайний аграрій, а не лише великі латифундисти», — коментує директор департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу «Ощадбанку» Наталія Буткова-Вітвіцька.

Можливості державної програми компенсації вартості техніки

  1. Повернення значної суми коштів (до 40% вартості) через 1-2 місяці після придбання техніки одним переказом. Ці гроші далі можна використати на придбання ЗЗР, добрив, паливно-мастильних матеріалів.
  2. Зміцнення чи оновлення власного техпарку.
  3. Змога придбати техніку вітчизняного виробника ще дешевше.

Та краще про переваги цієї державної програми можуть розповісти самі аграрії.

Львівщина

Василина Дудич, головна бухгалтерка ФГ «АгроСвітГірське»: «У господарстві виникла необхідність оновити технічний парк. При покупці техніки давно співпрацюємо з «Ощадбанком». Там і підказали про можливість участі у держпрограмі відшкодування по 130 і 106 постановах. Детально все пояснили та підказали, який пакет документів необхідний.

Єдині труднощі, з якими зіткнулись при оформленні документів на державну компенсацію,
— це різна тривалість дії довідок. Для довідки з податкової про відсутність заборгованості
— це 10 днів, для інших - то 3, то 5 днів. І необхідно було оперативно зібрати всі документи. Добре було б, якби уряд продовжив термін дії цих документів хоча б на місяць, щоб простіше було сформувати пакет документів».

Черкащина

Ростислав Бойко, директор ФГ «Новий Лебедин»: «Про державну програму дотації дізналися з нашого банку («Ощадбанк»). Грамотні працівники все розказали, підказали, які документи підготувати, допомогли нашій бухгалтерії. Тому ніяких труднощів не виникало. Все чітко працює».
Сергій Гнатюк, директор ФГ «Струмок»: «З «Ощадбанком» співпрацюємо роками. Тут постійно беремо кредити на покупку техніки. Тож коли купували агрегати вітчизняного виробництва, дізнались про можливість дотації від працівників банку. Нам розповіли всю процедуру, підказали, які документи потрібні. У планах ще оновлення технічного парку найближчим часом. Тож будемо повторно користуватися державною програмою компенсації вартості техніки».

Механізм отримання дотації

Щоб отримати компенсацію від держави на власний рахунок, достатньо покроково дотримуватись інструкції:

Крок 1 — обрати техніку згідно з переліком, що підпадає під компенсацію. З актуальним переліком можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України за посиланням. На сьогодні до переліку включено 163 підприємства, які продають таку техніку. Це заводи-виробники та дилери.

Крок 2 — оплатити обрану техніку через рахунок в «Ощадбанку» й оформити документи, що вимагаються згідно з Постановою Кабінету міністрів № 130. 

Додатково можуть бути пропозиції щодо отримання кредиту в «Ощадбанку» для придбання обраної техніки, або поповнення обігового капіталу через вилучення коштів на оплату техніки. Ще один вагомий бонус — державну програму можна поєднувати з партнерськими програмами, які реалізує «Ощадбанк». Наприклад, це можуть бути кредити зі зниженою відсотковою ставкою, де частину процентного навантаження бере на себе клієнт. До списку партнерів потрапили «Техноторг», «Агроальянс», «Агроресурс», Слобожанська промислова компанія, «ВК ТЕХНОПОЛЬ», «АГРОМАШ – КАЛИНА», «Лубнимаш».

Наразі «Ощадбанк» може запропонувати понад 100 програм із партнерами, які реалізують транспортні засоби, техніку й обладнання. Отже, тепер оновлення технічного парку для аграрія — не головний біль, а посильна задача, у вирішенні якої допоможе держава. 

© Марина Солонар, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

53%
Матеріали за темою