Ігор Волошенюк, фермер з Волині, голова місцевої організації Аграрної партії України

Ігор Волошенюк: фермери мають об’єднуватися проти рейдерів та свавілля влади

16 листопада 2016 294 0

Восени цього року на території одного з районів Кіровоградщини з’явилося унікальне об’єднання — «Кіровоградські ковбої». Група фермерів, яка зараз нараховує близько 300 учасників, об’єдналася для самозахисту від рейдерських атак та свавілля корумпованих чиновників. Аграрії вчаться прийомам самооборони у бувалих учасників АТО, розробляють систему комунікацій та вже готові поділитися своїм досвідом.

Об’єднання фермерів-воїнів з Кіровоградщини надихає своїм прикладом сільгоспвиробників інших регіонів — Полтавщини, Черкащини та Чернігівщини. Не залишилися осторонь і суворі волиняки, створивши власне об’єднання фермерської самооборони.

З представником останнього вдалося поспілкуватися журналістам Kurkul.com.

Фермер Ігор Волошенюк з Волині є головою місцевої організації Аграрної партії України (АПУ) та активним учасником об’єднання волинських аграріїв. Він вважає, що сьогодні владні органи дуже прискіпливо ставляться до дрібних фермерів, обкладаючи їх податками і притискаючи перевірками, але не хочуть помічати беззаконну діяльність «підпільних» структур.

Ігор Волошенюк: Я знаю господарство, яке займається розведенням риби на ставках загальною площею 300 га і не платить жодної копійки до бюджету, адже офіційно воно не займається господарською діяльністю. Там вирощує рибу кум голови адміністрації. Звісно він нікому нічого не платить. Але якщо маленький фермер поставить десь не в тому місці кому чи крапку, то до нього вже наступного дня приїде податкова з перевіркою, забере всі кошти і він навіть не буде мати змоги посіяти озимі.

Наша країна бере мільярдні кредити, а гроші лежать у нас під носом. Я вважаю, що це теж свого роду рейдерство. І цьому ніхто не приділяє увагу.

Kurkul.com: Чому ви вирішили об’єднатися і скільки учасників вже нараховує ваше об’єднання самооборони?

Ігор Волошенюк: Люди розувірилися в усьому і вже нікому не довіряють. Але їх все одно треба якось зібрати до купки та організувати. Зараз в об’єднанні 13 членів. Вони найняли людину для управління проектом та створили асоціацію. Очолює дану команду колишній генерал СБУ. Один з пунктів цього проекту передбачає і фізичний захист землі його учасників.

Мене також запрошували як учасника цього об’єднання, адже я є представником АПУ. Зараз різні верстви населення, різні фермери тягнуться до якихось політсил, вони розрізнені, а їх треба об’єднувати.

Kurkul.com: Яким чином буде діяти ця охорона? Чи будуть вони застосовувати зброю?

Ігор Волошенюк: Все робиться для того, щоб дана структура працювала за законом. Зараз же не часи Махновщини. Тому організація буде діяти в правовому полі, уникаючи ескалації конфліктів та уникаючи нещасних випадків. Бо життя людини — понад усе.

Kurkul.com: Чи будуть члени організації отримувати юридичну допомогу?

Ігор Волошенюк: Так, буде створено юридичний відділ, робота в цьому напрямку вже ведеться.

Kurkul.com: Серед аграріїв, що об’єдналися, є і великі, і маленькі товаровиробники?

Ігор Волошенюк: Так, є і великі, і дрібні. Наприклад, ініціатором створення такого об’єднання виступив засновник «Волинь-Зерно-Продукт» Євген Дудка. Окрім нього є ще кілька потужних аграріїв, які вже давно займаються сільським господарством. Є і малі фермери.

Насправді, дрібні аграрії, одноосібники самі звертаються до великих холдингів за захистом, за допомогою, за міндобривами та паливом. Тому що самому зараз вижити важко. А особливо після того, як відмінили відшкодування ПДВ. Фіскальна служба зараз буде на всіх тиснути, щоб наповнювати бюджет, бо він пустий, а єдина спроможна галузь, яка ще залишилася — це сільське господаоство. Все інше вже знищено.

Kurkul.com: Чи буде об’єднання кооперуватися з поліцією чи іншими органами правопорядку?

Ігор Волошенюк: Я сам працював 20 років в правоохоронній системі, тому вона мені доволі гарно відома зсередини. І я знаю, що після переатестації дуже багато гарних людей, порядних досвідченних фахівців просто були викинуті звідти.

Поки в правоохоронній системі буде політична складова, в ній не буде ніякого сенсу. Кожна політструктура лобіює за допомогою неї свої інтереси, починаючи від призначення дільничного і аж до начальника райвідділу, обласного відділу. І якщо якась сила лобіювала цю людину, то як така людина піде проти неї і притягне до відповідальності? Тому потрібно, щоб поліція була відокремленою від політики.

Kurkul.com: Чи будете ви присутніми на антирейдерському майдані 16 листопада?

Ігор Волошенюк: Так. Але я не буду там представляти жодної політсили. Буду брати участь просто як фермер, як людина, що причетна до землі. Бо в мене є і сад невеликий, і ставки, і фермерське господарство. Я буду відстоювати своє! Ми аграрії і повинні об’єднатися, бо іншого шляху не буде.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою