Депутати пропонують «переграти» відміну повернення ПДВ при експорті олійних

13 грудня 2017 499 0
Податковий кодекс України
ukranews.comПодатковий кодекс України

Народний депутат Юрій Левченко зареєстрував у Верховній Раді проект Постанови №6776-Д-П «Про скасування рішення Верховної Ради України від 07.12.2017 про прийняття в цілому, як закону законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», повідомляє news.dtkt.ua.

Нагадаємо, 7 грудня депутати внесли зміни до Податкового кодексу. Згідно цих правок виробники олійних та технічних культур щороку втрачатимуть 10 млрд грн.

Як зазначено у пояснювальній записці до докумнту, при розгляді законопроекту №6776-д у другому читанні Верховною Радою порушено Закон України «Про Регламент Верховної Ради України».

Законопроект, підготовлений до другого чи повторного другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього, мали б надаватися народним депутатам не пізніш як за 10 днів до дня розгляду цього законопроекту на пленарному засіданні ВРУ.

Натомість порівняльну таблицю законопроекту №6776-д до другого читання надано нардепам для ознайомлення безпосередньо перед розглядом самого законопроекту, а саме 7 грудня 2017 р.      

Про вказані порушення народні депутати неодноразово зазначали та звертали увагу головуючого на пленарному засіданні, однак порушення усунуті не були.

На думку автора законопроекту, це позбавило можливості народних депутатів об’єктивно розглянути відповідне питання та прийняти рішення, яке б відповідало інтересам держави та українського народу.  

Довідково:

Відповідно до ч. 1 ст. 48 Регламенту ВРУ,  рішення Верховної Ради можуть бути скасовані Верховною Радою до підписання відповідного акту Верховної Ради Головою Верховної Ради України.

Згідно з п. 3 ст. 130 Регламенту, у разі виявлення порушень законодавчої процедури, передбаченої цим Регламентом, наслідком чого може бути скасування результатів голосування, народний депутат у дводенний строк може письмово звернутися до Голови ВРУ з обґрунтованою пропозицією про внесення уточнень до прийнятого закону. У цьому разі Голова ВРУ не підписує закон без розгляду зазначених пропозицій Верховною Радою у порядку, передбаченому цим Регламентом.

Згідно з графіком пленарних засідань,  наступне пленарне засідання відбудеться 19 грудня 2017 року. На якому й зможуть розглянути цей проект Постанови.

Лише після розгляду проекту цієї Постанови  Голова ВРУ зможе підписати законопроект №6776-д та відправити його на підпис Президенту. Петро Порошенко, своєю чергою, матиме 15 днів на підписання Закону.

 

 

Виконано за допомогою Disqus