Реклама

Імпорт знищує сільське господарство Хорватії

28 січня 2018 202 0
Прапор Республіки Хорватія
pixabay.comПрапор Республіки Хорватія

За даними Торгової палати Хорватії, за перші 10 місяців минулого року експорт сільськогосподарської продукції в Хорватії хоч і виріс на 12 %, але негативний торговий баланс на користь імпорту склав €903 млн. Тільки імпорт м’яса склав €307,9 млн, що майже на 40 % більше, ніж роком раніше, повідомляє agroxxi.ru.

Міністр сільського господарства Хорватії Томіслав Толушіч зазначив, що при рекордному потоці туристів, гостей доводиться годувати імпортними продуктами, хоча в країні є величезний потенціал для власного виробництва.

Сьогодні в Хорватії складно знайти продукти, які б не імпортувалися. Це наслідок низького рівня внутрішнього виробництва, залежності фермерів від держпідтримки, відсутності довгострокової сільськогосподарської стратегії й низки інших чинників. Для жителів країни вже звичною картиною стали давно занедбані сільськогосподарські угіддя.

Для порятунку хорватського агросектору впроваджуються проекти з будівництва нових ферм і переробних підприємств, будівництво яких фінансується з фондів ЄС. У пріоритеті — розвиток органічного тваринництва.

Виконано за допомогою Disqus