Реклама

Чіткі правила та контроль генної інженерії дадуть більше, ніж заборони — думка

8 лютого 2018 92 0
Контроль генної інженерії дасть більше, ніж його заборона
pixabay.comКонтроль генної інженерії дасть більше, ніж його заборона

Технології редагування генетичного набору викликають дискусії як на побутовому рівні, так і в урядах різних країн щодо необхідності заборони технологій на кшталт CRISPR-Cas9. Це одна з перших та найбільших технологічних платформ, що ознаменували завершення ери ГМО. Про це йдеться в матеріалі «Василь Іванович та лікарська ковбаса. Роздуми про ГМО» на Kurkul.com.

Ця технологія не переносить ген з іншого організму, а конструює його всередині клітини з власного набору нуклеотидів. Результат той самий, але зміни ще більш контрольовані й делікатні. Це дозволяє коригувати генетичний набір точково ― видаляти чи блокувати шкідливі гени, додавати потрібні, створювати в клітинах противірусний захист.

У перспективі це дозволить створити, наприклад, огірки чи суницю, стійкі до вірусів мозаїки, або генетичну «вакцину» від СНІДу чи лейкемії.

Проте, якщо перенос генів до ГМО можна було відслідкувати за певними
послідовностями в наборі генів, то такі технолігії, як CRISPR-Cas9 «слідів» не залишають.Тому, більшість країн вирішили не прив’язуватись до конкретних технологій, чи то CRISPR-Cas9, чи будь-яких інших, а зосередитися на більш жорстких перевірках сортів перед прийняттям дозволу на вирощування.

Деяким продуктам створеним на базі таких технологій, як от яблукам Arctic чи SU-ріпаку, вдалося пройти перевірку вже в багатьох країнах і навіть спільноти веганів та прибічників здорової їжі віддали їм перевагу як більш привабливим, здоровим та чистим від «хімії». Інші сорти ще вивчають та оцінюють.

Виконано за допомогою Disqus