В Україні набирає популярності екзотичний овоч родом з Індії

10 травня 2018 589 0
Плоди бамії
pixabay.comПлоди бамії

Овоч бамія родом з Індії добре знають і люблять у США. В Україні він відомий значно менше, але як зазначають фахівці, його розведенню у нас сприяє зміна клімату. Тому тих, хто долучився до вирощування «екзота», з кожним роком стає більше, повідомляє SuperAgronom.com.

Але поки в умовах України бамія — нішевий продукт. За смаком стручки бамії являють собою щось середнє між спаржевою квасолею і кабачками. Листя бамії використовують як добавку до салатів, желеподібний сік з плодів йде на медичні та промислові цілі, а насіння можна використовувати в якості замінника кави.

Але бамія, перш за все, «здоровий» продукт. Овоч пригнічує поглинання холестерину і знижує рівень ліпідів і жиру в крові, її екстракт знижує рівень глюкози. Як повідомляє журнал Medical News Today (США) бамія також є джерелом антиоксидантів, а завдяки значній кількості слизових речовин в плоді бамія дуже корисна хворим на виразку шлунку і гастрит. Тобто, бамія, як мінімум, буде цікава споживачам органічних продуктів, а її вирощування виявиться рентабельним.

Нині консервована бамія вагою 280 гр пропонується за ціною близько 120 грн, а свіжа — по 370 грн/кг.

Ціни пропозиції насіння в Україні (в залежності від сорту і кількості насіння) коливається від 3 до 9 грн. Насіння дає сходи через 2-3 тижні після висіву.

Фахівці радять сіяти відразу в торф, оскільки пересадку бамія переносить погано. Оптимальна температура для вирощування розсади становить 18-21°С. Бамія дуже стійка до спеки і посухи, і сонце для неї краще за тінь. Їй найбільше подобаються поля, де раніше висаджувалися огірки, редиска і картопля. У цвітіння вона йде через два місяці після появи сходів, а вже через п’ять днів можна починати збір плодів.

Плоди збирають регулярно, кожні 3-5 днів, коли коробочки набувають розміру в 4-6 см. Плодоносити бамія буде до настання заморозків.

Виконано за допомогою Disqus