За 15 років кількість виробників органіки збільшилася вдесятеро

21 травня 2018 116 0
Виробництво органічної продукції в Україні за останні п’ять років зросло вдвічі
pixabay.comВиробництво органічної продукції в Україні за останні п’ять років зросло вдвічі

У період з 2002 до 2018 р. кількість господарств, що виробляють органічну продукцію, зросла удесятеро. Про це повідомив голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, передають Економічні Відомості.

Так, за даними Федерації, якщо у 2002 р. площа земель, на яких вирощують органіку,  становила 164,4 тис. га, у 2009 р. — 270,2 тис. га, у 2014 р. — 400,1 тис. га, то 2018 р. — 441,2 тис. га.

Більшість господарств, що виробляють органічну продукцію, розташовано в Київській (58), Одеській (38), Херсонській (38), Харківській (29) та Житомирській (27) областях.

«Традиційно всі ці роки склалося так, що в Південній Україні такі господарства вирощують органічні зернові, зернобобові й олійні культури. Через чорноморські порти ця продукція надходить до різних країн, включно і ЄС. У Західній і Північній Україні — це виробництво грибів, ягід, плодів, горіхів. Там велику увагу приділяють вирощуванню продукції саме для внутрішнього споживання», — зазначає Євген Милованов.

За словами завідувача відділу земельних відносин та природокористування Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», доктора економічних наук Ольги Ходаковської, у структурі сертифікованих сільськогосподарських угідь 82% становлять орні землі. Близько 12% — пасовища. Під багаторічними насадженнями перебуває 2%. Близько 60% посівів становлять пшениця, ячмінь, соняшник і кукурудза. Решту посівних площ відведено під горох, ріпак, гречку, сою, жито, овес, сорго, просо, гірчицю, цукровий буряк, еспарцет тощо.

«Пропозицію української органічної продукції, що постачають на експорт, представлено переважно зерновими, олійними та бобовими культурами, а також ягодами, фруктами та дикоросами. Попри те, що органічне виробництво є порівняно новим напрямом для України, за окремими групами культур вона посідає перші позиції як у Європі, так і світі загалом. Зокрема, їй належить 26% сертифікованих за органічними стандартами світових площ соняшнику, 49% — гречки, 43% — проса, 11% — спельти, 9% — ячменю, 8% — кукурудзи, понад 5% — пшениці та жита», — наголосила Ольга Ходаковська.

Виробництво органічної продукції в Україні за останні п’ять років зросло вдвічі. У 2016 р. обсяг виробництва в грошовому вираженні становив €21-22 млн, про що свідчать дані Міністерства аграрної політики та продовольства. У 2017 р. на думку Ольги Ходаковської, цей обсяг досяг €29 млн.

Виконано за допомогою Disqus