Експорт міцелію компостного у 2017 році зріс на третину

11 червня 2018 60 0
Виророщування грибів
Kurkul.comВиророщування грибів

Компост для печериць в країні виробляють лише близько 10 компаній, при цьому основний його обсяг постачають чотири великі компостні двори. На них припадає близько 95% загального обсягу субстрату, який в 2017 р. склав 205 тис. тон. Про це під час конференції-виставки «Українське грибівництво у 2018 р.» повідомив директор Національної грибної агенції Максим Енченко.

Тільки один компостний двір України виробляє компост Фази III, інші виробляють компост Фази II. Найближчим часом очікується збільшення обсягів виробництва компосту Фази III.

У 2017 р. на третину зріс обсяг експорту міцелію компостного і складає рекордного показника 18 тис. т. Це склало 9% від усього виробленого за рік компосту в Україні. Основні країни, в які експортують компост сьогодні: Росія, Молдова і Білорусь.

Імпорт свіжого гриба і компосту відсутній, оскільки внутрішній ринок досить насичений і ціни на ньому порівняно низькі. Середня ціна реалізації з господарства в 2017 р. склала 31 грн/кг свіжої печериці без урахування тари і доставки. Навіть лідер Європи з експорту гриба — сусідня з Україною Польща — не поставила на український ринок жодної тонни гриба за останні кілька років.

У 2017 р. виробники компосту в Україні використовували міцелій компаній МІКОГЕН (зараз «Greenyard Mycoculture»), Amycel, Sylvan. В значно менших кількостях імпортували міцелій компаній Spyra і ItalSpawn. У 2017 р. в Україні вироблено близько 20 тис. т субстрату для екзотичних грибів, з яких експортовано 485 т. Річне виробництво гливи оцінюється в 4,8 тис. т. Екзотичних грибів — шиїтаке, агроцибе, ерінгів — близько 120 т. У дуже незначних кількостях здійснюється виробництво інших представників екзотики. Також присутній невеликий імпорт свіжих екзотичних грибів.

Нагадаємо, за 2017 р. в України виробили 51,3 тис. т шампіньйонів та 4,9 тис. т гливи.

Виконано за допомогою Disqus