Сорго допоможе заощадити на кормах для тварин

13 червня 2018 330 0
Цукрове сорго
abc.in.uaЦукрове сорго

Майже 60–70% усіх витрат на одиницю продукції припадає на корми. Використання сорго у кормах дозволить заощадити на годівлі тварин. Про повідомляє The Ukrainian Farmer.

Читайте більше: Сорго: досвід Африки й пустельного Техасу для Півдня України

Головним способом одержання дешевого рослинного корму є максимальний вихід кормових одиниць з 1 га за мінімальних витрат на їх вирощування. В умовах значного підвищення температури й зниження кількості опадів у період вегетації кормових культур перспективною культурою, що забезпечує одержання значної кількості зеленої маси високої якості, є цукрове сорго.

За витратами вологи на одиницю сухої речовини сорго є безперечним лідером. Традиційна кормова культура — силосна кукурудза дає високі врожаї зеленої маси лише за високого рівня зволоження ґрунту.

Сорго витрачає на одиницю сухої речовини 300 частин води, тоді як кукурудза — 388, суданська трава — 340, а пшениця — 515–520. Коренева система сорго проникає на велику глибину та забезпечує рослину вологою з нижніх шарів ґрунту, які недоступні іншим культурам. Тобто цукрове сорго варто розглядати як альтернативу кукурудзі — основній силосній культурі.

У якості сировини для приготування корму добре підійде зернове, цукрове сорго та сорго-суданковий гібрид. Тварини можуть споживати сорго у вигляді зерна, силосу, сіна та зеленої маси. Жодна культура не може цим порівнятися із сорго.

До складу комбікормів для ВРХ та свиней можна додавати до 40% сорго, птиці — до 30%, коней — до 20%. Проте його обов’язково потрібно подрібнювати для кращої перетравності, адже щільна оболонка зерна цьому не сприяє.

Зелена маса сорго має 70–80% вологи, 3,5–5,0% білка, до 1% жирів, 10–18% цукрів і порівняно мало клітковини — до 8%. Також до переваг цукрового сорго відноситься висока врожайність насіння та зеленої маси, яку можна використовувати на ранню підгодівлю, сіно, сінаж, комбінований силос і для випасання худоби.

Зерно сорго має доволі високу поживність. За складом воно нагадує ячмінь та кукурудзу, проте за вмістом протеїну перевищує їх показники. Поживність 1 кг зерна — до 1,3 корм. од. (протеїну близько 15% , жирів — 4,5%, крохмалю — 70%, клітковини — 5%, лізину — 2,5%, метіоніну — 1,9%).

Виконано за допомогою Disqus