Помилки з новотільними тваринами спричиняють проблеми із запліднюваністю стада

29 червня 2018 135 0
Помилки з новотільними тваринами спричиняють проблеми із запліднюваністю стада

У молочному господарстві із Херсонщини ТОВ «ТД Долинське» змогли буквально за квартал реально покращити показники запліднюваності на понад 10%.

Нині в «Долинському» показник запліднюваності корів не опускається нижче 40%, рівень заплідненості телиць при першому осіменінні становить 53%, другому — 75% і третьому — 90%, повідомляють в Асоціації виробників молока.

Спеціаліст Центру ветеринарного обслуговування АВМ у Південному регіоні Олександр Фролов наголошує: найчастіше проблеми із запліднюваністю криються у помилках в роботі з новотільними. Тому у «Долинському» почали із системних кроків та нових підходів до роботи саме з цією групою тварин.

Читайте: Сигнали корів, або Чому корови ніколи не брешуть?

«Найчастішими причинами вибракування корів після переведення з родильного відділення є випадки абсцесів та індурації матки. Тому першим кроком кожного господарства мусить бути чіткий протокол роботи з новотільними тваринами, що включає щоденний клінічний огляд корів після отелення, а також аргументована схема лікування», — ідеться в повідомленні.

У новотільній групі тваринам застосовують препарати загальностимулюючої, антибактеріальної дії, препарати, що підвищують рівень кровозабезпечення, обміну речовин у матці, регенерацію її слизової оболонки.

Читайте:  Яп Шеп: Ми платимо державі 8 тисяч євро за кожну «зайву» корову

«Корови теляться в індивідуальному боксі без сторонньої допомоги. Родопоміч надають лише за наявності показань. Корові дають можливість облизати новонароджене телятко. Після необхідних процедур її переводять у групу 1, де знаходяться тварини з першого по десятий день після отелення», — розповідає Олександр Фролов.

За словами Олександра Фролова, це це універсальний принцип догляду за новотільними, який можна застосовувати в будь-якому господарстві. Слід постійно аналізувати результати схеми лікування. Звісно, якщо покращення немає, схеми корегують. Незмінною залишається обов’язкова термометрія, діагностика кетозу та використання утеротоніків. Фермери повинні сприяти тому, щоб матка корови відновилась і була готова до наступного запліднення.

Виконано за допомогою Disqus