Прибутковість виробництва молока падає шостий місяць поспіль

6 липня 2018 241 0
Прибутковість виробництва молока падає шостий місяць поспіль
pixabay.com

Умовний індекс прибутковості виробництва молока (УМІ) знижується шостий місяць поспіль, хоч багато учасників ринку очікували стабілізації в червні. Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

«Основна причина — продовження тенденції падіння цін на молоко, що зберігалася в червні. Навіть незначне подешевшання кормів не перекрило втрат від падіння цін на молоко», — пише Андрій Ярмак.

За словами експерта, кумулятивне падіння УМІ протягом поточного року було найрізкішим за останні п’ять років і сягало 40,0%.

У червні зниження УМІ сягнуло 1,5%, що є найнижчим місячним зниженням прибутковості в поточному році.

«В червні 2018 р. професійні виробники молока заробляли на 18,7% менше, ніж в червні 2017 р. В той же час рівень прибутковості молочного виробництва був вищим, ніж в червні 2014 та 2015 р. та нижчим ніж середній за останні п’ять сезонів для червня на 5,2%», — зазначає експерт.

З початку 2018 р. виробники молока отримали вже на 11,3% менше прибутку, ніж за той самий період попереднього року.

«Як правило, в липні УМІ незначно зростає. Лише одного разу за останні шість років УМІ в липні незначно знизився до червня. Однак в поточному році, цілком імовірно, може відбутися ще одне падіння УМІ. Справа в тому, що ми є тісно інтегрованими в світовий ринок, а тенденції на ньому в кінці червня — на початку липня стали досить негативними», — повідомив експерт.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня почав діяти новий ДСТУ відносно молочної продукції. Згідно нового стандарту залишається гатунок екстра, вищий і перший.

Виконано за допомогою Disqus