Садівники Волині планують розширити площі під лохиною

10 липня 2018 199 0
Садівники Волині планують розширити площі під лохиною
pixabay.com

У поточному сезоні волинські садівники планують суттєво розширити площі під плантаціями лохини. Лише у Шацькому районі області загальні площі під плантаціями ягоди сягнуть майже 300 га.

Про наміри ягідників розширювати площі під культурою розповів Юрій Горбенко, Директор Департаменту АПР Волинської ОДА. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

У ході робочого візиту, посадовець відвідав господарства Шацького району, де обговорив питання створення у майбутньому сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу по вирощуванню лохини на Волині.

«Шацький район — найбільш сприятливий для вирощування лохини. Технологія дозволяє збирати до 20 тонн ягід з гектару. Окрім чудових смакових якостей, культура має лікарські властивості та високу рентабельність. Відтак, перспективи для вирощування та розширення насаджень — досить хороші», — наголосив Юрій Горбенко.

Зазначається, що ПП «Флора» у перспективі хоче розширити плантації лохини до 1 тис. га. Сьогодні загальна площа плодоносних кущів господарства становить понад 115 га і ще близько 100 га засаджено молодими саджанцями.

Господарство Василя Денисовця має 10 га лохини на крапельному зрошенні і має намір засадити цією ягодою ще 2 га.

ФГ «Агродрайв» має у володінні 60 га, які в подальшому планує засадити лохиною і створити ягідний кооператив.

ТОВ «Волинська ягідка» також планує розширювати виробництво і підготувало 75 га під посадку лохини. Саджанці будуть закладені уже в серпні-вересні цього року.

Виконано за допомогою Disqus