Українські сорти і гібриди оцінили за кордоном

16 липня 2018 102 0
Українські сорти і гібриди оцінили за кордоном
Kurkul.com

Продукція НААН користується попитом не лише в Україні, а і за кордоном. Так, Державну реєстрацію за кордоном пройшли понад 100 сортів і гібридів. Про це повідомив президент Академії Ярослав Гадзало, передає прес-служба НААН.

Нагадаємо, НААН представила 450 сортів і гібридів зернових

«Щодо насіння з нами тісно працюють Молдова, Білорусь, Німеччина, Чехія, Угорщина. У Туреччині до мільйона гектарів під нашим ячменем. Угорщина використовує наші кукурудзу та пшеницю. За договорами за кордоном вирощуються наші сорти, сплачується роялті нашим підприємствам. Загалом, співпрацюємо з майже 80 країнами світу. Будемо відкривати спільну лабораторію з Південною Кореєю в нашому науковому центрі землеробства», — сказав Ярослав Гадзало.

Він додав, що академія зберегла і постійно оновлює колекцію 149 тис. екземплярів культур і дикоросів. Продукція академії користується попитом як у великих агрохолдингів, так і у фермерських господарств.

«Наприклад, дніпровські гібриди кукурудзи на півдні України на поливі дають 14-15 тзерна. Вони адаптовані до клімату, жаростійкі, витримують посуху. Один із представників міжнародної компанії з виробництва насіння навіть запитав, чому ми не продаємо дорожче через те, що інші гібриди в тому регіоні просто не виживуть», — повідомив Президент НААН

За  його словами,українська продукція на 30-40% дешевша, хоча не поступається за якістю зарубіжній.

Виконано за допомогою Disqus