Аграріям потрібно впроваджувати нові технології — експерт

30 липня 2018 102 0
Прибуток
Paxabay.comПрибуток

Хоча в останні роки Україна і збільшила присутність власної продукції агровиробників на світових ринках, у вітчизняних експортерів все ще залишаються проблеми, які заважають їм стати конкурентоспроможними на міжнародній арені. Сільськогосподарські виробнику останім часом більше обирають стратегії «нішевих культур». Проте економіст в сфері агробізнесу, ЄБРР Василь Говера запевняє, що потрібно збільшувати акцент на вдосконалення технологій. Про це повідомляє Ukrainefood.org.

«Я маю своє чітке бачення з цього приводу. Шукати «нішу» не потрібно, а будувати бізнес на тимчасово високоприбуткових культурах не розумно. В сільському господарстві потрібно формувати ефективні виробничі систем та ланцюги доданої вартості, бо тільки так виробник зможе вийти на конкурентну собівартість з будь-яким продуктом в будь-якому сегменті ринку», — розповідає він.

Також експерт додав, що інвестувати потрібно в довгострокову перспективу, впроваджувати нові технології, планувати свій бізнес на 10-20 років, не шукаючи окупності за три роки. Завдяки впровадженню нових технологій аграрій отримує ефективний рівень використання власних ресурсів, знижує собівартість та покращує загальну якість своєї продукції.

«Як формується стійка позиція на ринку? Стабільними об’ємами, стабільної якості та конкурентної ціни. Покупця не цікавить разова поставка цікавої продукції, йому потрібна кількість та якість, яку ти можеш гарантувати в довгостроковій перспективі», — обґрунтовує фахівець.

Як пояснює Василь Говера, вітчизняні підприємства дуже часто позиціонують свій продукт на низькому сегменті ринку. Це ще й тому, що виробництва завжди мали недопрацювання.

Виконано за допомогою Disqus