Нацбанк звинуватив фермерів у девальвації гривні

2 вересня 2018 529 0
Нацбанк звинуватив фермерів у девальвації гривні

Одним з істотних чинників впливу на динаміку курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є «чорний ринок» агробізнесу. У середині зими, коли розпочинається посівна кампанія, фермери починають продавати валюту, створюючи пропозицію. Тобто виникає собі сезонне коливання, пише Главком.

Таку думку висловив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

«Я хотів би сказати про один чинник, який сильно впливає на готівковий ринок. Ми (відповідний попит/пропозицію ) формально називаємо населенням, але ми розуміємо, що населення там не так багато, тоді як визначальний вплив справляє так званий чорний ринок агробізнесу», — сказав Олег Чурій під час круглого столу, організованого «Фінансовим клубом» у Києві у вівторок.

Заступник голови пояснив, що це фермерські й агрогосподарства, які не є або частково є частиною національної економіки й повністю працюють за готівкову іноземну валюту.

За оцінками учасників валютного ринку, частка цього сектора становить близько 25-30%.

«Це повністю «чорна» економіка, яка працює за готівковий долар, і ми чітко бачили її вплив у липні, коли банки з нетто покупців іноземної валюти стали нетто продавцями, це збіглося з початком сільськогосподарського сезону», — сказав він.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

96%