Фермер з Херсонщини перейняв канадську технологію вирощування квасолі

17 вересня 2018 380 0
Фермер з Херсонщини перейняв канадську технологію вирощування квасолі
pixabay.com

Майже 3 т/га вдалося зібрати в цьому році господарству «Геліос-1» в Каховському районі на Херсонщині. Середній показник врожайності квасолі сягнув не менш високих — 2,4 т/га. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

За словами представників компанії, ключову роль зіграв посівний матеріал. Сіяли популярну в світі квасолю різновиду Кідні (Dark Red Kidney) спеціально привезену з провінції Онтаріо (Канада). Важливим було і дотримання спеціальної технології вирощування культури.

«Канада як один з лідерів у вирощуванні квасолі, володіє найсучаснішими технологіями. Ретельно вивчивши світовий досвід ми обрали для себе саме канадську технологію», — наголошують аграрії з Херсонщини.

Приборкати складну культуру в «Геліос-1» намагались декілька років тому, проте перший досвід вирощування культури для господарства був невдалим.

«Процес вдосконалення є безперервним, і ми переконані, що навіть 2,9 т/га — не межа для квасолі. В Україні «буму на квасолю» як такого поки не відбулося, але це справа декількох років, оскільки останнім часом спостерігається зростання посівних площ», — зазначають аграрії.

За словами куратора проекту з вирощування квасолі Христини Горстки, різновид Кідні вирощувати дуже рентабельно, проте культура потребує пильного догляду та дотримання технології.

«Як фермер, я можу сказати, що квасоля Кідні дуже рентабельна. На відміну від нуту, наприклад, на який в цьому році багато виробників накинулися і ціни природно впали, квасоля не так проста у вирощуванні, так що залишається високомаржинальною. Справжня ніша. Собівартість вийшла нам близько 8 тис. грн, а ринкова ціна на темно-червоний сорт варіюється від $700 до 800 на експорт», — ділиться Христина Горстка.

Виконано за допомогою Disqus