Суниця садова може принести кожній українській родині близько 200 тис. грн/рік — фермер

18 жовтня 2018 860 0
Сергій Вахній, голова ФГ «Томилівське»
Сергій Вахній, голова ФГ «Томилівське»

Заняття сільським господарством на невеликій земельній ділянці може бути прибутковим бізнесом. Кожна українська родина може заробляти гроші, забезпечувати себе усім необхідним та утримувати в пристойних умовах, наприклад, займаючись вирощуванням суниці садової.

Про це Kurkul.com розповів перший герой нового сезону спільного проекту Kurkul.com та банку ПУМБ«Хвала рукам, що пахнуть хлібом» — фермер із Київщини Сергій Вахній.

Читайте Сергій Вахній: Роби добро, люби людей

«Наприклад, вирощування полуниці (суниці садової — ред.). Якщо сім'я буде мати 2 га й посадить на них полуницю, то вона цілком може заробити 200 тис. грн на рік із цієї площі. Але це може бути реальним, якщо не порушувати технологію. Звичайно, треба на початку трохи інвестувати в цей бізнес, але ці кошти можна швидко заробити й повернути», — переконаний Сергій Вахній.

Фермер також розповів про успішний досвід свого друга. У чоловіка є земельний пай площею 2 га і він займається вирощуванням племінних кролів.

«Якось я спитав у свого друга-кролівника, мовляв, як ти вживаєш лиш на тих 2 га? На що він мені з усмішкою відповів: «Немає грошей куди дівати, у мене черга за цими кролями на півтора роки вперед розписана, а ціна на них хороша». Отож, є такі приклади, коли люди працюють. А куди ще можна піти? Чим ще можна займатися? Не їхати ж на заробітки... », — говорить фермер.

Нині фермерське господарство «Томилівське», яке заснував і очолює Сергій Вахній, обробляє близько 500 га в Білоцерківському районі на Київщині. Тут вирощують садову суницю під поливом, смородину, малину, а також пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою та кормові культури. Власні корми потрібні для 100 дійних корів та 20 свиноматок.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

2.1м/с

Опади

5.2мм

Вологість

65%