Влада не запустить ринок землі перед виборами — Держгеокадастр

8 листопада 2018 262 0
Влада не запустить ринок землі перед виборами — Держгеокадастр

Влада готова скасувати мораторій на продаж с/г земель — в уряді розуміють, що без цього не вийде заманити в аграрний сектор великі інвестиції. Наші іноземні кредитори наполягають на старті роботи земельного ринку. Запускати ринок сільськогосподарських земель перед виборами влада не ризикне. Про це заявило джерело в Держгеокадастрі, повідомляє AgroPolt.com з посиланням на «Аграрник».

«Земельний ринок не запустять перед виборами. Сьогодні приватизація земель сприймається населенням країни негативно. В Держгеокадастрі переконані, що земельний ринок стимулював би приплив інвестицій в агросектор. Ми вже отримали вказівку почати торгівлю земділянками через систему СЕТАМ. А значить, влада готова до старту приватизації землі, але політика гальмує цей процес», — зазначив співробітник Держгеокадастру.

Повідомляється, що за три квартали цього року ставка за орендою в результаті аукціонів дорівнює 18,8% від НДО. Надходження в бюджет складуть 0,63 млн грн. 

ДП СЕТАМ запустило торги по орендним прав на земельні ділянки 17 вересня, які відбулися через місяць. Аукціони будуть діяти до внесення змін в Земкодекс.

За даними джерела, на січень поточного року безкоштовною приватизацією земельних ділянок скористались 9,5 млн українців. Загальна площа приватизованих земельних ділянок — 3,5 млн га.

Моніторинг показав, що найбільшу кількість земель було приватизовано на Волині (0,327 млн ​​га), Івано-Франківщині (0,26 млн га), Хмельниччині (0,257 млн ​​га). Найменше земель було приватизовано на Миколаївщині (1, тис. га), Сумщині (200 га).

Виконано за допомогою Disqus