Підвищення конкуренції знизить ціни на пшеницю та кукурудзу

17 листопада 2018 738 0
Підвищення конкуренції знизить ціни на пшеницю та кукурудзу

Після підвищення оцінки глобального виробництва пшениці у світі в 2018/19 МР очікується, що зростуть і перехідні запаси зерна. Таким чином зростатиме конкуренція, що буде знижувати ціни на зерно. Про це йдеться у матеріалі «Яких цін очікувати виробникам пшениці й кукурудзи» на Kurkul.com.

Так, прогноз виробництва пшениці підвищено до 733 млн т, а зростання перехідних запасів — до 2,5%.

Щодо прогнозів цін на кукурудзу, на думку аналітиків «Аграрного фонду», сьогоднішня середня ціна в Україні 4,1-4,15 тис. грн/т достатньо виваженою. Водночас у найближчій перспективі цілком імовірним може бути її невелике зниження, насамперед у тих регіонах, які займаються масовим виробництвом кукурудзи. Це буде пов’язано з колапсуванням транспортно-логістичної інфраструктури в регіонах.

Підтвердженням невірних прогнозів щодо підвищення цін є й те, що відбуваються сезонні зміни цін на сировину для сільськогосподарського виробництва.

«Так, візьмемо для прикладу азотні мінеральні добрива, зокрема аміачну селітру. На внесенні добрив фермери зекономили при посіві озимих, та вже почали відбуватися сезонні зміни співвідношень цін. Тому підживлення сільськогосподарських рослин масово перенесли на весняний період», — ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, ПАТ «Аграрний фонд» розширив асортимент мінеральних добрив та запровадив можливість їх обміну на зерно.

Виконано за допомогою Disqus