Швейцарські фермери не отримуватимуть дотацій на корів з рогами

27 листопада 2018 100 0
Швейцарські фермери не отримуватимуть дотацій на корів з рогами

Фермери Швейцарії, які не хочуть видаляти роки у корів та кіз, не будуть отримувати додаткових субсидій від держави. Законодавча ініціатива, яка передбачала матеріальну підтримку власникам корів і кіз з рогами, була відхилена на референдумі. Про це повідомляє news.ru.

Рух на захист рогів у парнокопитних ініціював селянин Армін Капол з села Перрефітте. Фермери, які не видаляють роги коровам та козам, програють в конкуренції, так як безрогим тваринам потрібно менше місця в стійлах, що тягне за собою менші витрати. Близько 90% корів в швейцарському сільському господарстві не мають рогів.

Селянин побоюється, що такими темпами парнокопитні в їх природному вигляді можуть зникнути. Його підтримали зоозахисники, які заявляли, що обрізання рогів негативно позначається на самопочутті тварин.

На референдумі йшлося про порівняно невелику для економіки Швейцарії сумі субсидій — від 10 до 30 млн франків на рік. Однак ні уряд, ні багато членів парламенту ініціативу не підтримали. При цьому аргументи були не стільки фінансові, скільки практичні: необхідність будувати більш просторі стійла і ризик травмування фермерів.

В ході референдуму також була відхилена громадська ініціатива, яка пропонувала закріпити в конституції верховенство швейцарського законодавства над міжнародним правом. Документ був внесений правоконсервативною Швейцарської народної партією.

Виконано за допомогою Disqus