Аграрії встановили абсолютний рекорд за обсягами експорту с/г продукції

21 січня 2019 123 0
Аграрії встановили абсолютний рекорд за обсягами експорту с/г продукції
akzent.zp.ua

Продукція АПК у 2018 р. склала 39,8% у загальному експорті з України, зберігши лідерство у його товарній структурі. За даними Держстату, за підсумками 2018 р. Україна експортувала агропродовольства на суму $18,8 млрд, побивши рекордний показник 2012 р. у $18,2 млрд. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції АПК торік стало збільшення обсягів поставок до двох ключових регіонів — Азії та Європейського Союзу.

За словами Миколи Пугачова, вартісні обсяги вітчизняного експорту до Азії торік збільшилися до $8 млрд. Це майже на 4% перевищило рекордний показник поставок до цього регіону у $7,7 млрд, встановлений у 2017 р., Частка азійських країн склала торік 42,6% від загального експорту української сільгосппродукції.

Найвищої за часів незалежності України позначки сягнув у 2018 р. експорт аграрної продукції українського виробництва до країн–членів ЄС. Його обсяги у вартісному вимірі становили $6,3 млрд, перевищивши рекордний показник 2017 р. у $5,8 млрд. При цьому частка ЄС у вітчизняному експорті агропродовольства склала минулого року 33,5%.

Обсяги поставок до країн Африки дещо знизилися у порівнянні з 2017 р. і становили $2,3 млрд — 12,2% у загальному експорті вітчизняної сільгосппродукції.

Зниження вітчизняного експорту сільськогосподарської продукції до країн СНД, яке тривало протягом останніх років, припинилося.

Лідерство у топ-10 найбільших імпортерів української агропродукції вже третій рік поспіль утримує Індія. Вартісні обсяги поставок вітчизняної сільгосппродукції до цієї країни склали минулого року $1856 млн. При цьому частка Індії у вітчизняному експорті агропродовольства становила торік 9,9%.

Виконано за допомогою Disqus