Господарство на Черкащині втратило майже половину посівів озимої пшениці

27 лютого 2019 3637 0
Господарство на Черкащині втратило майже половину посівів озимої пшениці

Через несприятливі агрокліматичні умови та розвиток фузаріозної гнилі в ПСП «Агрофірма «Шульц», що на Черкащині, загинули близько 135 га озимої пшениці. Усього в господарстві було посіяно 307 га цієї культури. У господарстві розробляють план, як призупинити розвиток хвороби на решті площ.

Про це в ексклюзивному коментарі Kurkul.com повідомив директор «Агрофірми «Шульц» Олександр Лупашко.

«Будемо пересівати. Найбільш імовірно, що на цих полях тепер буде кукурудза, оскільки грунт уже заражений грибом-збудником фузаріозу і сіяти інші зернові просто недоцільно. Загибелі озимої пшениці сприяло багато факторів. При вході в зиму земля на наших полях не встигла промерзнути і при відносно високих температурах випав сніг. Саме це сприяло розвитку хвороб на озимих. До слова, у Корсуньському та Городищенському районі протягом зими випало найбільше снігу. І в низинах у нас досі зберігається сніговий покрив на рівні 10 см. Є лише невеликі проталини», — розповідає Олександр Лупашко.

Агроном господарства Сава Колісник пояснює, що через інтенсивний розвиток  фузаріозної гнилі на озимій пшениці, врятувати половину посівів уже не вдасться. На решті площ найближчим часом вноситимуть фунгіциди, аби призупинити розвиток хвороби.

«Стан посівів на площі 172 га на даний момент залишається сумнівним. Вилікувати озимину вже фактично не вдасться, однак ми докладемо максимум зусиль, щоб зупинити розвиток хвороби і врятувати культуру. Станом на сьогодні 26 лютого шанси оцінюємо як 50 на 50%. Але якщо далі температура зростатиме й будуть приморозки, то врятувати озиму пшеницю, на жаль, точно не вдасться», — говорить Сава Колісник.

Крім озимої пшениці, в «Агрофірмі «Шульц» вирощують озимий ячмінь. Агроном оцінює його стан як задовільний. Загалом, у господарстві обробляють 1 619 га ріллі.

Виконано за допомогою Disqus