Україна зайняла 0,7% світового ринку органічних продуктів

12 березня 2019 70 0
Україна зайняла 0,7% світового ринку органічних продуктів
geneticliteracyproject.org

Дедалі більшого поширення в світі набуло вирощування та виготовлення органічних продуктів. Його світовий ринок досяг близько €90 млрд, повідомляє aggeek.net.

Найбільшу частку органічного ринку (13,3% від загального ринку продовольчих товарів) займає Данія. Україна — 0,7%.

Та чи всю продукцію з позначкою «органічна» можна такою вважати? Органічними є продукти, які уникали використання штучних добрив, пестицидів, регуляторів росту та кормових добавок для тваринництва. Також заборонено опромінення та використання генетично модифікованих організмів (ГМО). Сертифікований логотип на органічній продукції має свідчити про те, що їжа виробляється відповідно до встановлених стандартів.

Проте мало хто знає, що маркування «Еко», «Біо», «Натуральне» тощо, не є справжнім показником органічного продукту вищої якості. Користуючись необізнаністю споживачів, такі продукти продають за цінами органічних, що робить їх на третину дорожчими, ніж звичайні.

Підроблені продукти ставлять під загрозу здоров'я та безпеку споживачів. Крім того, це може серйозно зашкодити довірі до брендів. У кожної країни своя система сертифікації та перевірок, проте всі беруть до уваги міжнародні стандарти. Україна не є виключенням.

Влітку 2018 р. прийнято Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який буде введено в дію 2 серпня 2019 р. Нині Мінагрополітики працює над розробкою нормативно-правових актів.

Виконано за допомогою Disqus