Україна встановила рекорд з імпорту цибулі у лютому

16 березня 2019 1652 0
Україна встановила рекорд з імпорту цибулі у лютому
agrovse.com

У лютому Україна імпортувала найбільший за всю історію Незалежності місячний обсяг цибулі. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Згідно даних Держстату, в країну було ввезено 26,5 тис. т цієї продукції. А це в 3 рази більше, ніж в січні, коли було зафіксовано останній рекорд з імпорту.

Основна частина цибулі була імпортована з Казахстану та Узбекистану. Загалом, за 8 місяців сезону — з липня 2018 р. по лютий 2019 р. — Україна імпортувала майже 50 тис. т цибулі.

«Ми постійно слідкуємо за ситуацією на гуртових ринках країни, тому, очікували офіційного підтвердження збільшення імпорту. Але такий приріст дійсно вражає, фактично, мова йде про найбільший місячний обсяг імпорту цибулі за останні 10 років.

Слід також відмітити, що далеко не весь цей обсяг опинився на ринку, його частину імпортери до сьогодні зберігають на складах в очікуванні вищої ціни.

Також, протягом зими на ринку майже не торгувалась вітчизняна цибуля, фермери, які мають на зберіганні певні обсяги не почали їх продавати навіть тоді, коли ціни на імпортну продукцію пішли вниз», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою