Врожай цибулі в Україні був одним з найгірших за 10 років

4 квітня 2019 501 0
Врожай цибулі в Україні був одним з найгірших за 10 років
pixabay.com

Минулого року українські виробники цибулі зібрали один з найгірших врожаїв за останні 10 років. Менший валовий збір було зафіксовано лише у 2009 р. — 876 тис.т. Про це повідомляє AGRI-GATOR.

За даними Держстату, у 2018 р. виробництво цибулі склало 883,9 тис. т що на 10% поступається показникам 2017 р. (977 тис. т). В той же час, площі під цим овочем скоротилися не так суттєво — лише на 5%. Для порівняння, якщо у 2017 р. під цибулею було зайнято 54,8 тис. га, то вже у 2018 р. площа скоротилася до 52,5 тис. га.

Як зауважують галузеві фахівці, така ситуація була доволі очікуваною. По-перше, ще під час посівної кампанії сільгоспвиробники повідомляли про скорочення площ, оскільки попередній рік був невдалим в плані продажів, і інтерес до подальшого вирощування дещо згас. По-друге, погодні умови негативно вплинули на врожайність та якість врожаю.

Так, у деяких районах південних областей спостерігалась аномальна посуха, а подекуди плантації цибулі постраждали від граду. Крім того, на зменшення пропозиції місцевої продукції на внутрішньому ринку вплинув і рекордний експорт у першій половині сезону. В той же час, країна й доволі активно імпортувала цибулю протягом сезону: тільки за перший місяць поточного року імпорт цибулі зріс в 1,5 рази.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою