Мобільний додаток допоможе врятувати бджіл від отруєння агрохімією

22 березня 2019 621 0
Мобільний додаток допоможе врятувати бджіл від отруєння агрохімією

ГО «Гранд Експерт» розробила сайт для комунікації бджолярів з аграріями, де пасічники можуть вказувати місця розташування своїх пасік, а фермери — коли і де вони будуть обробляти свої культури хімічними засобами. Також організація запустить мобільний додаток. Про це повідомив віце-президент організації Олег Ряжських, передає agro-yug.com.ua.

«Наша організація займається такими питаннями, як комунікація між бджолярами і аграріями. Тут два основних аспекти — це запобігання загибелі бджіл від пестицидів і забруднення продуктів бджільництва пестицидами. І другий момент — це використання пасік для запилення ентомофільних культур. Ці два моменти, які ми намагаємося впроваджувати в життя, більш прогресивними методами», — розповів Олег Ряжських.

Так, на карті платформи пасічники можуть вказати місця розташування своїх пасік, причому, якщо пасіка кочівна, то можна вказати час кочівлі, а якщо бджоляр не хоче, щоб його пасіку була видно всім, то він може її приховати, і тоді про місцезнаходження пасіки знатиме тільки аграрій, в районі якого знаходиться пасіка.

У свою чергу аграрії вказують місце, площа ділянки, що обробляється культуру, вид і час обробки своїх полів.

Якщо відстань між пасікою і оброблюваних полем менше 10 км, як того вимагає законодавство, пасічника приходить СМС сповіщення.

«Та інформація, яку фермер розміщує на цьому сайті, на наступний ранок відразу видається в друкованому вигляді. Тобто, якщо раптом справа доходить до суду, то у фермера є його страховка, що він сповістив так, як того вимагає закон», — зазначив Олег Ряжських.

Також на сайті вказані поля, де буде проходити цвітіння.

Зараз на сайті є дві ролі для користувачів — бджоляр і аграрій. Цього року планується додати третього користувача — ОТГ або сільрада, щоб інформація також циркулювала і через них.

Крім цього, зараз розробляється мобільний додаток під Android, і в цьому році його вже планують запустити.

Всього по Україні на сайті зареєстровано близько 1,6 тис. пасічників і кілька десятків агрогосподарств.

Всі послуги, які представлені на сайті є безкоштовними для всіх сторін.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою