Реклама

Збільшення імпорту капусти призвело до зниження цін на вітчизняну

17 квітня 2019 61 0
Збільшення імпорту капусти призвело до зниження цін на вітчизняну
pixabay.com

Головною причиною падіння ці на ранню капусту стало збільшення імпорту продукції з Узбекистану. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Нагадаємо, цього року сезон ранньої української капусти розпочався на тиждень раніше, ніж минулого року.

«Ті, хто в цьому сезоні намагалися заробити на поставках цибулі з Узбекистану, зараз роблять аналогічні спроби на ранній капусті. Проблеми із якістю, у випадку із узбецькою капустою, — це досить розповсюджене явище. Не всі українські трейдери мають досвід роботи з узбецьким товаром, тому, вимушені постійно знижувати ціни. Збільшення пропозиції узбецької капусти тисне на ціни більше, ніж поставки з Македонії чи від українського виробника», — розповідають оператори гуртового ринку ОРСП «Шувар».

Станом на 17 квітня капуста виробництва Узбекистан пропонується в Україні по 25-26 грн/кг (€0,83-0,86/кг), від початку квітня вона подешевшала майже на 11%.

Капуста виробництва Македонії, за той самий період, подешевшала більш,ніж на 25%. На гуртових ринках її можна купити по 23-27 грн/кг (€0,76-0,89/кг).

Цінова конкуренція між імпортерами змушує знижувати ціни і вітчизняних виробників. Українська капуста врожаю 2019 р. з’явилася на гуртових ринках лише тиждень тому, перші партії вітчизняні виробники пропонували по 30-31 грн/кг (€0,99-1,02/кг), а сьогодні ціни на українську капусту вже знизились до 24-25 грн/кг (€0,79-0,83/кг). Для порівняння, рік тому, в середині квітня українська капуста коштувала 27-28 грн/кг (€0,8-0,9/кг).

Виконано за допомогою Disqus