Ціни на ранню та минулорічну капусту майже зрівнялися

18 квітня 2019 36 0
Ціни на ранню та минулорічну капусту майже зрівнялися
pixabay.com

Ціни на ранню та минулорічну капусту в Україні майже зрівнялися. На ринку представлена як імпортна, так і вітчизняна продукція. Про це повідомляє EastFruit.

Нагадаємо, сезон продажу вітчизгняної ранньої капутси цього року розпочався ни тиждень раніше, ніж минулого.

За словами учасників ринку, зростання цін в сегменті минулорічної капусти не припиняється з початку квітня. За цей період торішня продукція вже подорожчала в середньому в 1,5 рази, а з початку поточного тижня ціни в середньому зросли на 37%.

Оптові компанії змушені підвищувати закупівельні ціни через різке скорочення пропозицій капусти високої якості на українському ринку. Фермери також відзначають збільшення попиту, але тільки на якісний товар, який сьогодні пропонують за ціною 22-25 грн/кг ($0,82-0,93/кг).

Наразі місцеві фермери із Закарпаття пропонують свою продукцію нового врожаю по 22-24 грн/кг ($0,82-0,90/кг), що в середньому на 13% дешевше, ніж минулого тижня.

У свою чергу, оптові компанії також змушені знижувати ціни на ранню капусту виробництва Узбекистану і Македонії. Зараз вони пропонують її по 23-27 грн/кг ($0,86-1,01/кг), а тижнем раніше ціни варіювалися в межах 28-30 грн кг ($1,05-1,12 /кг).

В середині квітня минулого року торішня капуста коштувала в середньому в 4,8 рази дешевше, ніж сьогодні.

Виконано за допомогою Disqus