Виробництво цукру впаде на чверть — прогноз

25 квітня 2019 76 0
Виробництво цукру впаде на чверть — прогноз

В наступному виробничому сезоні працюватиме 34-35 цукрових заводів. Цього сезону їх працювало 42.Так, виробництво цукру знизиться на 23-29% — до 1,3-1,4 млн т. Про це повідомила перс-служба НАЦУ «Укрцукор».

Нагадаємо, за прогнозами, посівні площі під цукровими буряками складуть 205-210 тис. га, що на 25% менше ніж минулого року.

«Ми вже бачимо скорочення посівних площ під цукровими буряками в поточному році і, безумовно, це матиме «відбиток» уже восени, коли запуститься значно менше цукрових заводів, ніж в сезоні 2018/19 рр. За нашими оцінками, цукроварінням будуть займатися 34-35 підприємств, в той час, як в поточному сезоні працювало 42», — прокоментувала заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.

Враховуючи зменшення посівних площ та кількості працюючих заводів, спричинене світовим профіцитом цукру, прогнозується і значне скорочення виробництва цукру та підвищення цін.

«На даний момент доволі тяжко прогнозувати урожайність та цукристість буряків, посів яких практично завершений, проте, можемо припустити, що цукру восени буде наварено на 23-29% менше —1,3-1,4 млн т — це найнижчий обсяг виробництва із 2013 р.», — пояснює Руслана Бутило.

За її словами, ситуація в Україні ускладнювалась ще втратою частини території, а, отже, частини внутрішнього ринку, зростанням цін на ресурси виробництва та постійними логістичними проблемами.

Виконано за допомогою Disqus