Американці виграли мільярдну компенсацію у виробників Раундапу

20 травня 2019 99 0
Американці виграли мільярдну компенсацію у виробників Раундапу
pixabay.com

Каліфорнійський суд присяжних зобов'язав виробника популярних в Україні агрохімікатів виплатити колосальну суму компенсації подружній парі, яка захворіла на рак. Чоловік та жінка переконали присяжних, що їхня недуга спричинена тривалим використанням засобу для боротьби з бур'янами «Раундап», а виробник їх не попередив про такі ризики. Повідомляє ТСН.

«Якби ж вони нас попередили про небезпеку, якби на етикетці було написано, що засіб може викликати рак, ми би не користувалися. Ми просто повірили рекламі — нас запевняли, що це цілком безпечно», — розповіла позивачка.

У 2015 р. в Альберти виявили неходжкінську лімфому, на той момент її чоловік вже чотири роки боровся із такою ж хворобою. Подружжя «воювало» з бур’янами на своїй ділянці хімікатом «Раундап».

Основа «Раундапу» — гліфосат, який визнаний небезпечним Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Читати за темою: Французький суд визнав Monsanto винним у хворобі фермера

«Цей препарат спричиняє мутації ДНК і призводить до онкологічних захворювань, тобто він є хімічним канцерогеном. Саме він викликає лімфопроліфіративні процеси, а саме неходжкінську лімфому», — розповів онколог Сергій Одарченко.

У зоні ризику не лише ті, хто безпосередньо працює з гліфосатом, а й ті, хто їв те, що виросло на оброблених полях.

Шоста частина усіх гербіцидів, якими обробляють українські поля, саме на основі гліфосату, бо він найдешевший серед ефективних. Ризики зрозуміли в Євросоюзі — два роки тому препарат збиралися заборонити, але ідея провалилася через масові протести фермерів. Проте там його використання дозволено лише до 2022 р.

«Якщо його заборонять у Євросоюзі і ми вступимо в ЄС, ми будемо зобов’язані виконувати ці умови і будемо вимушені заборонити цей препарат. Це значно здорожчить вирощування культур, тобто зменшиться рентабельність, втратяться зручні інструменти для роботи з культурами», — переконаний аналітик ринку засобів захисту рослин Ігор Герасименко.

Виконано за допомогою Disqus