Французький суд визнав Monsanto винним у хворобі фермера

12 квітня 2019 180 0
Французький суд визнав Monsanto винним у хворобі фермера
pixabay.com

Французький апеляційний суд постановив, що компанія Monsanto, яка належить Bayer, відповідальна за погіршення здоров'я фермера Поля Франсуа, який обробляв поля пестицидами компанії. Про це повідомляє mind.ua.

«Ми приймаємо до відома рішення на користь пана Франсуа і вивчаємо повну постанову», — зазначили в прес-службі Bayer у Франції.

Поль Франсуа стверджує, що в нього виникли неврологічні проблеми після випадкового вдихання препарату Lasso у 2004 р. Він звинуватив Monsanto в тому, що компанія не надала адекватних попереджень щодо безпеки.

Судові розгляди цієї справи тривають уже понад 10 років. Франсуа виграв суд у 2012 і 2015 р., однак Вищий суд Франції скасував ці рішення та призначив нове слухання.

Проте останнім рішенням не визначено жодної компенсації для фермера.

Апеляційний суд передав справу в інший суд, повідомила група позивачів «Phyto-victimes». Група представляє працівників, які заявляють про проблеми зі здоров'ям через вплив пестицидів.

Препарат Lasso був заборонений у Франції у 2007 р., до цього продукт уже був заборонений і в деяких інших країнах. Правові проблеми, пов'язані з гліфосатом (активною речовиною пестицидів), привели до того, що Bayer втратив близько €30 млрд в порівнянні з ринковою вартістю з серпня минулого року.

Нагадаємо, Monsanto програла чергову справу про отруєння гліфосатом. Так, 27 березня федеральний суд в Сан-Франциско (США) засудив компанію Monsanto до виплати $80,3 млн 70-річному чоловікові з онкологічним діагнозом.

Виконано за допомогою Disqus