На Херсонщині розводять ВРХ для мармурової яловичини

28 травня 2019 129 0
На Херсонщині розводять ВРХ для мармурової яловичини
newday.kherson.ua

У селі Тавричанка, що на Херсонщині, у ДП ДГ«Асканійське» займаються вирощуванням худоби для виробництва мармурової яловичини. Це м'ясо вважається одним із найдорожчих делікатесів у світі. Повідомляє newday.kherson.ua.

У господарстві утримують 600 голів південної м’ясної породи ВРХ, яку в народі називають «зебу».

Справжні зебу родом із Індійського субконтиненту. Бики досягають гігантських розмірів — до 1,5 т. Зебу на асканійський манер поєднала в собі аж 14 порід «родичів» з Європи, США, Канади — країн, які спеціалізуються на вирощуванні копитних гігантів.

Кормова база дитинчат зебу має свої особливості. На відміну від домашніх телят зебу аж до семи місяців залишається поряд із матір'ю, харчується її молоком. Потім тварина, яка живе у степу переводиться на трави — природні корми.

Мармурове м'ясо не жорстке і особливе на смак, а на вигляд — як мармур. Його замовляють декілька найелітніших ресторанів на Херсонщині.

Ще одна мета вирощування зебу, одна із головних — це розведення та реалізація племінного поголів'я. Наразі рогаті гіганти користуються великим попитом на Одещині та Прикарпатті.

Нагадаємо, на Херсонщині науковці Інституту тваринництва степових районів «Асканія-Нова» розводять за пришвидшеною — бройлерною технологією ягнят асканійської селекції.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus