В Україні через 2-3 роки може зникнути свинарство — думка

30 травня 2019 103 0
В Україні через 2-3 роки може зникнути свинарство — думка

Через відсутність достатньої кількості підприємств з утилізації відходів тваринного походження, масові невиплати компенсацій господарствам, постраждалим від АЧС, та недостатній контроль з боку Держпродспоживслужби, за 2-3 роки свинарство в Україні може бути знищене. Повідомляє Асоціація тваринників України.

Наразі, за даними Держпродспоживслужби, ситуація з АЧС значно покращилася, і кількість випадків порівняно з 2018 р. зменшилася. Так, за офіційною статистикою, станом на 24.05.2019 р. їх зафіксовано всього 22 (12 — домашні, 7 — дикі, 3 — інфіковані об’єкти).

Свинарі запевняють, що численні спалахи АЧС на господарствах просто приховуються, адже виробникам невигідно заявляти про свою біду, через яку поголів’я доведеться повністю вирізати.

Читати за темою: На Вінниччині через АЧС спалять понад тисячу свиней

На жаль, реально діючих підприємств з утилізації по всій Україні дуже мізерна кількість. А якщо перевірити ті, що числяться за офіційною статистикою, то виявиться, що більшість з них не працюють чи перебувають в аварійному стані.

Інша проблема — це дуже висока вартість послуг підприємств з утилізації свиней. Через дефіцит підприємств з утилізації відходів тваринного походження, свинарським господарствам часто доводиться замовляти послуги з інших областей.

«За інформацією, яка надходить до нас від свинарів з різних куточків України, сьогодні закупівля свиней у господарств, які постраждали від АЧС, стала просто таки масовим бізнесом. Перекупники скуповують потенційно інфікованих свиней живцем за ціною по 25 грн/кг, розвозячи, таким чином, чуму по Україні. Особливо гострою є ситуація в західних регіонах — Хмельницькій, Тернопільській областях, де практично відсутній достатній контроль з боку Держпродспоживслужби», — прокоментувала ситуацію голова АТУ Ірина Паламар.

Як відомо, збудник АЧС у трупах тварин зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин — до 155 днів, в копченій ковбасі та шинці — до 5 місяців, більше 3 місяців – у гною, до 4-8 місяців в ґрунті.

Він залишається життєздатним навіть за несприятливих умов зовнішнього середовища таких як висихання та гниття. Йому не страшне ні охолодження, ні замороження, яке його просто консервує. В глибоко заморожених тушах свиней тривалість виживання сягає 15 років.

«Якщо ситуація з АЧС в Україні вийде з-під контролю, то від нашої продукції відвернеться увесь світ, і постраждають в першу чергу ті ж зерновики, які не зможуть експортувати зерно. Якщо зараз не забити на сполох, то через 2-3 роки свинарство як галузь в Україні просто зникне», — наголосила Ірина Паламар.

Виконано за допомогою Disqus