Індія припинила імпорт яблук із США — Україна може скористатися шансом на $300 млн

22 червня 2019 701 0
Індія припинила імпорт яблук із США — Україна може скористатися шансом на $300 млн
pixabay.com

Якщо українські виробники консолідують зусилля, вирішать питання доступу до ринку і якості продукції, то можуть в наступному сезоні поставити в Індію не менше 10 тис. т свіжих яблук. Повідомляє EastFruit.

Індія імпортує щорічно близько 300 тис. т свіжих яблук на суму понад $300 млн.

Читати за темою: В травні Україна збільшила імпорт яблука в 7 разів

З минулого тижня вступили в силу нові, підвищені тарифи на імпорт американського продовольства в Індію внаслідок затяжної торгової війни між двома країнами. Під підвищення потрапило 28 категорій продуктів, в т.ч. і свіжі яблука  та горіхи. При цьому мита на деякі товари зросли до 120% і стали практично забороненими.

«Індія де-факто заборонила поставки яблук і горіхів з США, що надає прекрасну можливість Україні зміцнитися на цьому ринку. Вже цього сезону, що минає Україна розблокувала питання доступу до ринку яблука Індії і навіть зробила перші успішні відвантаження», — розповів керівник проекту по просуванню експорту українського продовольства і економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, Індія входить до числа чотирьох найважливіших ринків збуту яблука в світі, поступаючись лише Росії, Німеччині і Великобританії за обсягом імпорту яблука.

«Якби не торгові війни, то Індія вже б обійшла за цим показником Великобританію. Проте, чисто теоретично, ця країна змогла б імпортувати все яблуко, яке Україна зможе запропонувати в найближчі роки», — зазначив експерт ФАО.

Виконано за допомогою Disqus