Реклама

Врожайність ріпаку підвищить внесення ґрунтового гербіциду — експерт

16 липня 2019 59 0
Врожайність ріпаку підвищить внесення ґрунтового гербіциду — експерт

Сильна забур’яненість ріпаку сприяє поширенню хвороб і шкідників, а також призводить до підвищення вологості та засміченості врожаю, спричиняє складнощі при його збиранні та переробці. Тому фахівці «UKRAVIT» радять використовувати ґрунтовий гербіцидний контроль, щоб отримати високий врожай озимого ріпаку.

Осіння забур’яненість призводить до надмірного винесення точки росту над поверхнею ґрунту й слабкого розвитку кореневої системи, що підвищує ризик вимерзання ріпаку та спричинює формування низької врожайності.

«Потенціал продуктивності ріпаку найкраще реалізується на чистих від бур'янів полях: за високої засміченості знижується густота стояння культури і значною мірою затримується її ріст і розвиток. Тому ґрунтовий гербіцидний контроль є неодмінною складовою вирощування цієї культури. А оскільки посіви ріпаку засмічує велика кількість найрізноманітніших видів бур’янів, найкраще застосовувати бакові суміші гербіцидів: завдяки різним механізмам дії діючих речовин та різним спектрам контрольованих видів бур’янів вони ефективно знищуватимуть широкий спектр сегетальної рослинності й захищатимуть ваш майбутній врожай», — відзначив керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець.  

Для високоефективного контролю однорічних злакових і дводольних бур’янів у посівах ріпака він рекомендує застосовувати бакову суміш препаратів Тізер (пропізохлор, 720 г/л) у нормі 2,0-2,5 л/га та Командир (кломазон, 480 г/л) у нормі 0,15-0,2 л/га, залежно від типів ґрунтів і вмісту гумусу.

   

Тізер знімає проблему забур’яненості на ранніх етапах росту культури і забезпечує тривалий період захисної дії, до 12 тижнів, залежно від погодних умов. При цьому він не є фітотоксичним до рослин ріпака навіть при випаданні надмірної кількості опадів чи зниженні температури і швидко розпадається у ґрунті на нетоксичні сполуки.

Висока ж гербіцидна активність Командира ефективно контролює однорічні злакові та дводольні бур’яни, що доповнює і розширює спектр контрольованих видів бур’янів у суміші. При цьому застосування цієї бакової суміші паралельно із високою ефективністю демонструє високу рентабельність, що дозволяє раціоналізувати виробничі витрати аграріїв.

Виконано за допомогою Disqus