Україна не вводитиме заборону на імпорт міндобрив — думка

31 липня 2019 63 0
Україна не вводитиме заборону на імпорт міндобрив — думка
0312.ua

Ніякі обмеження на імпорт добрив, зокрема і з Європи, вводитись не будуть. Про це розповів заступник голови «Української аграрної асоціації» Мар'ян Заблоцький. Повідомляє Latifundist.com.

«Ми плануємо переглянути існуючі торговельні обмеження, включаючи антидемпінгові заходи. Справа в тому, що у нас фактично весь ринок добрив контролюється проросійською фінансово-промисловою групою. Вона організувала тут монополію і намагається під виглядом антиросійських заходів і санкцій монополізувати ринок. За великим рахунком, їм це вдається. Я особисто стояв за законопроектом, який дозволив ввозити в Україну 24 види добрив без попередньої реєстрації. Власне, імпорт з Литви та інших країн Європи — це те, що залишає на українському ринку хоч якусь конкуренцію. Але, незважаючи на це, ціна на добрива в Україні в півтора-два рази вища, ніж в сусідніх країнах», — зауважив Мар'ян Заблоцький.

За його словами, в ролі майбутнього народного депутата (Заблоцький пройшов до Верховної Ради від партії «Слуга народу») він буде працювати над подальшою демонополізацією ринку.

«Квоти можуть запровадити лише державні органи. Проти цієї ініціативи я точно буду боротися», — додав він.

Нагадаємо, в Україні немає підстав очікувати дефіциту добрив в другому півріччі 2019 р. Підприємства здатні здійснити імпортозаміщення 800 тис. т комплексних мінеральних добрив, які поставляються з Росії.

Виконано за допомогою Disqus