Реклама

Урожай цукрових буряків на Черкащині прогнозують на рівні 360 тисяч тонн

16 серпня 2019 73 0
Урожай цукрових буряків на Черкащині прогнозують на рівні 360 тисяч тонн
Урожай цукрових буряків на Черкащині прогнозують на рівні 360 тисяч тонн

Раннє накопичення тепла, швидке прогрівання та підсихання грунту дозволило аграріям Черкаської області в ранні строки розпочати сівбу цукрових буряків. Проте у зв’язку з високою температурою грунту, частина запланованих площ виявилася недосіяною. Про це повідомляє procherk.info з посиланням на дані начальника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя.

«Тому площа, засіяна в цьому році цією культурою, є найменшою за роки існування області — 8,4 тис. га», — йдеться у повідомленні.

Погодні умови початку вегетаційного періоду культури були цілком сприятливими для його росту та розвитку.

Проте, у зв’язку зі спекотною посушливою погодою червня, умови для росту кореня були вкрай несприятливими. Та й зволоження грунту швидко погіршилося до недостатніх значень.

Динаміка урожайності цукрового буряку з 1990 по 2018 р. показує значні її коливання. Проте прослідковується чітка тенденція до її збільшення. Це відбулося саме завдяки запровадженню нових агротехнічних заходів.

Агрометеорологи Черкаського обласного гідрометцентру обрахували основні агрометеорологічні фактори і прогнозують непоганий середньообласний врожай цукрового буряку — в межах 430 ц/га. Валовий збір, з урахуванням засіяних площ — в межах 360 тис. т.

Виконано за допомогою Disqus