Реклама

Площа під озимим ріпаком може не досягти 1 млн га — думка

12 вересня 2019 40 0
Площа під озимим ріпаком може не досягти 1 млн га — думка
Площа під озимим ріпаком може не досягти 1 млн га — думка

Через посушливу погоду, в Україні існує ризик не досіяти озимий ріпак до 1 млн га. Таку думку висловила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, передає Latifundist.com.

«По ситуації на 5 вересня в Україні посіяли 78% ріпаку. Йде відставання в порівнянні з минулим роком, тому що сухо. Деякі компанії припиняють посівну кампанію, тому що не хочуть ризикувати. Є підозра, що аграрії не досіють 1 млн га», — зазначила Тетяна Адаменко.

За її словами, зараз оптимальні терміни для посівної кампанії озимого ріпаку. Посівну олійної необхідно провести до 10, максимум до 15 вересня, тому що у неї дуже довгий період осінньої вегетації.

Нагадаємо, за словами голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Миколаївської області Петра Шелеха, врожайність ярих культур, ріпаку, соняшнику та кукурудзи на півдні України нижча на 20% в порівнянні із прогнозованою. 

«Що стосується озимих зернових, то часу ще достатньо. Умови — посуха по всій території України, крім західних областей. Дощі, які очікуються, що не переламають ситуацію, тому що вони будуть невеликими і нерівномірними. Чи не типово, хоча останнім часом це трапляється все частіше, — посуха в центральних областях країни», — додала вона.

Цього року найбільше постраждали від посухи Черкаська, Полтавська і прилеглі райони інших областей. Згідно зі словами Тетяни Адаменко, центр посухи в цьому році Черкаси, за літо там випало опадів в 2-2,5 рази менше, ніж в південних областях, в тій же Херсонській.

Виконано за допомогою Disqus