Виробництво молока продовжує знижуватися

18 вересня 2019 170 0
Виробництво молока продовжує знижуватися
ostrnum.comВиробництво молока продовжує знижуватися

За даними Держстату за 8 місяців в Україні вироблено 6,74 млн т сирого молока, що на 3,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє Інфагро.

Читати за темою: MLK PWR ― сила молока, або Нетрадиційний бізнес-проект на Київщині 

Ціни на сире молоко продовжують поступово збільшуватися. У перших числах місяця відбувався їх точковий перегляд, у другій половині вересня зростання продовжиться.

При цьому, незважаючи на високу прибутковість бізнесу, падає виробництво молока підприємств — зниження за категорією за вісім місяців становить 1,3% до минулого року і — 4,1% по відношенню серпень до серпня.

«Негативна динаміка виробництва молока у фермерських господарствах пов'язана, перш за все, з помітним скороченням поголів'я. Станом на 1 вересня поголів'я корів в с/г підприємствах скоротилося на 5,4%. Такого істотного падіння вже не спостерігалося багато років», — йдеться у повідомленні.

За останні два тижні молоко виробництва сільгосппідприємств зросло в ціні приблизно на 0,15 грн/кг і переважно реалізовувалося в діапазоні 9,30-10,65 грн/кг. Вартість молока, виробленого у господарствах населення, практично не змінилася, воно продається по 5,00-6,00 грн/кг без ПДВ, хоча через «локальні війни» спостерігаються і рідкісні сплески ціни до 6,50-7,00 грн/кг.

У другій половині вересня закупівельні ціни продовжать плавне зростання, але до кінця місяця попит і пропозиція, схоже, збалансуються.

Виконано за допомогою Disqus