Похолодання спричинило заморозки на поверхні грунту

8 жовтня 2019 53 0
Похолодання спричинило заморозки на поверхні грунту
Kurkul.comПохолодання спричинило заморозки на поверхні грунту

В останню декаду вересня середній температурний фон виявився близьким до норми, але впродовж декількох днів спостерігалося інтенсивне похолодання зі зниженням середніх добових температур повітря до показників на 2-6°С нижче за норми. Похолодання супроводжувалося заморозками на ґрунті, на висоті 2 см та у повітря. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на повідомлення Інституту рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН.

«На території Харківської області поверхня ґрунту вночі охолоджувалася до 1-5°С морозу, на висоті 2 см від поверхні ґрунту до 2-6°С морозу», — йдеться у повідомленні.

За словами науковців, на початку жовтня температура повітря дещо підвищилася. Так, середньодобова температура повітря виявилася на 1,9-6,7°С вищою за норму і перебувала в межах від 9,9 до 11,7°С, на заході країни — від 13,1 до 16,5°С. Максимальна температура повітря вдень підвищувалася до 20-25°С, мінімальна вночі знижувалася до 0-8,9°С. Поверхня ґрунту в денні години нагрівалася до 34-46°С, а в нічні — охолоджувалася до 1-5°С морозу.

До середини третьої декади вересня на всій території країни утримувалися несприятливі агрометеорологічні умови для сівби та початкового росту озимини внаслідок жорсткої повітряно-ґрунтової засухи. З випадінням дощів ситуація змінилася на краще на тих територіях, де їх кількість склала 15-20 мм і більше. Це західні, північні, північно-східні області, де відбулося припинення ґрунтової засухи.

Дощі зволожили верхні шари ґрунту, відповідно покращилися умови для проростання зерна та формування сходів озимини на вже засіяних площах. Одночасно дощі ускладнювали проведення польових робіт.

Виконано за допомогою Disqus