Експорт заморожених ягід з України скоротився на 14%

14 жовтня 2019 50 0
Експорт заморожених ягід з України скоротився на 14%
pixabay.comЕкспорт заморожених ягід з України скоротився на 14%

У період із червня по вересень 2019 р. експорт заморожених ягід скоротився на 14,2%. Про це повідомляє EastFruit.

Нагадаємо, у світі зріс попит на заморожені ягоди.

При цьому, за рахунок деякого відновлення цін на заморозку, зниження експорту у вартісному вимірі було менш значним і склало 11%.

«Масове знищення плантацій малини після двох поспіль років з низькими закупівельними цінами призвело до різкого скорочення пропозиції сировини для заморозки в 2019 р. Цікаво, що низькі ціни на малину в 2017-2018 рр. стимулювали значний приріст інвестицій в заморозку ягід в тих регіонах, де вони масово вирощуються. Тому вийшов цікавий момент — з одного боку пропозиція різко впала, а з іншого боку, попит різко зріс, що призвело до різкого збільшення ціни на малину в Україні в липні-вересні 2019 р.», — зазначає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Більш висока ціна на малину призвела до того, що дуже багато переробників не змогли виконати плани із закупівлі сировини і змушені були різко знизити виробництво. При цьому світові ціни на заморожену малину виросли не дуже суттєво, тому багато переробників побоювалися закуповувати дорогу малину, побоюючись того, що не зможуть на ній заробити.

Виробники, які орієнтувалися на продаж малини для потреб заморозки, в цілому залишилися задоволені поточним сезоном. Рентабельність бізнесу з вирощування малини для переробки в Україні знову стала прийнятною. Прибутковість же малини для свіжого ринку була ще вище, адже відпускні ціни садівників на якісну малину, найчастіше, перевищували $2/кг. Ті ж виробники, які здійснювали доставку продукції безпосередньо споживачам, заробили значно більше, тому що роздрібна ціна на малину зросла більш ніж удвічі в порівнянні з 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus