На Тернопільщині збудують біокотельню

16 жовтня 2019 111 0
На Тернопільщині збудують біокотельню
pinterest.com

У Борщеві Тернопільської області планують побудувати котельню, яка працюватиме на місцевих енергетичних культурах. Повідомляє Drovnik.ua.

Об’єкт зводитиме Науково-технічний центр «Біоенергія» та Селянське фермерське господарство «Енергетична ферма в Україні», створені в рамках спільного українсько-норвезького проекту, покликаного зробити біоенергетику популярнішою в Україні.

Зараз енергоферма у Борщеві вирощує павловнію, енергетичну тополю, світчграс та міскантус.

«Павловнія — швидкоростуче енергетичне дерево, яке в народі називають «адамовим» або «алюмінієвим»,  — цінна для енергетики та промисловості», — розповів консультант з вирощування енергетичних культур Василь Паскарик.

Енергетичну тополю збирають на третій рік після посадки. Пізньої осені або ж взимку спеціальний комбайн зрізує і одразу дробить рослину на тріску, яку використовують для опалення.

Трав’янисті енергетичні культури — світчграс (просо лозоподібне), міскантус родом з Китаю, — не потребують особливого догляду і їх збирають кожного року.

Опалювати енергетичними культурами удвічі економніше, ніж газом, переконують працівники енергоферми.

Наразі енергоферма продає у подрібненому вигляді вирощені на власних плантаціях енергетичні культури, а нова котельня дозволить реалізувати теплову енергію.

Читати за темою: Математика агробізнесу: вирощування павловнії

Виконано за допомогою Disqus