Ціни на молоко-сировину знову зростають

28 жовтня 2019 111 0
Ціни на молоко-сировину знову зростають
pixabay.com

В жовтні ціни на молоко-сировину продовжили зростання. Про це повідомив аналітик АВМ Володимир Андрієць, інформує avm-ua.org.

«Жовтневе підвищення цін є типовим явищем в умовах сезонного скорочення виробництва  молока та зменшення надходження його у переробку. Проте в нинішньому році переробники зіштовхнулись із серйозною проблемою дефіциту молока задовго до сезонних коливань. Причина цього ― масове скорочення поголів’я корів як серед підприємств, так і серед населення. Таким чином, на додачу до фактору зменшення дійної худоби нашарувався фактор сезонності, наслідком якого було чергове підвищення цін у жовтні», — прокоментував Володимир Андрієць.

Так, екстраґатунок подорожчав на 13 коп. і коштує в середньому 10,66 грн. Вищий додав 18 коп., його вартість в середньому складає 10,04 грн. Перший ґатунок зріс на 16 коп. з середньою ціною 9,69 грн. Ціни на екстраґатунок у північному регіоні коливаються в межах 9,6-10,9 грн, центральному ― 10-10,86 грн, південному ― 9,6-10,92 грн, східному ― 9,78-10,8 грн.

За прогнозами експерта дефіцит сирого молока і надалі буде. При цьому настрої у колах учасників молочного бізнесу досить негативні, вони в ці дні активно скорочують дійне стадо, а деякі навіть повністю позбуваються молочного бізнесу. Така тенденція й надалі буде продовжуватися, допоки державою не буде створено справедливих умов та рівноцінних можливостей участі фермерів у ринку землі та прогнозованої держпідтримки.

Читати за темою: Вінницьке господарство запустило нову доїльну залу

Умови, що склалися, спровокували зростання імпорту молочної продукції з сусідніх європейських країн на 49%. Україна стрімко перетворюється з експортера молочної продукції на імпортера, а вітчизняна продукція починає  втрачати конкурентоспроможність.

«Ціна на сире молоко є максимальною та перебуває на межі ринкової конкурентності, що буде обмежувати  подальше її зростання. Підтримку в конкурентності вітчизняній продукції може надати ослаблення національної валюти, яка наразі, поки що, демонструє стійкість», — підкреслив аналітик.

Виконано за допомогою Disqus