Урожай кукурудзи може постраждати через туман — експерт

1 листопада 2019 95 0
Урожай кукурудзи може постраждати через туман — експерт

Сезон збирання врожаю кукурудзи в самому розпалі. Прибрано понад 70% посіяних площ кукурудзи, зібрано 24,5 млн т і експортовано вже понад 3 млн т нового врожаю відповідно. Повідомляє Latifundist.com.

Як повідомив експерт, радник президента «Української Зернової Асоціації» (УЗА) з кормової і харчової безпеки Вадим Турянчик, показник натури наразі залишається трохи нижчим торішнього 73 кг/гл, биті зерна, пошкоджені сушінням залишаються на тому ж рівні, 2% і 0,2% відповідно.

«Хотів би звернути увагу на те, що по території України весь минулий і поточний тиждень спостерігається сильний туман, особливо вночі і рано вранці. Туман, є досить небезпечним явищем для кукурудзи, яка ще не прибрана в полях, особливо на Західній Україні, що може привести до збільшення вологості і потенційного розвитку грибка і токсинів», — прокоментував Вадим Турянчик.

Він уточнив, що наразі спостерігається періодична поява спор фузаріуму на деяких зразках. Гриби роду Fusarium небезпечні тим, що продукують такі види мікотоксинів: дезоксиніваленол (DON), зеараленон (ZEA), фумонізинів B2 (FB2), фумонізинів B1 (FB1), токсин T-2 (T-2), токсин HT-2 (HT -2). Але, як стверджує експерт, в середньому, зміст не перевищує максимально допустимі значення Європейського Союзу для кормової кукурудзи і знаходиться на рівні минулого сезону 2018/19.

Читати за темою: Ціни, урожай, стан посівів і прогнози виробництва кукурудзи у 2019 році

 

Виконано за допомогою Disqus