Обіг торгівлі агропродукції між Україною та ЄС став рекордним

11 листопада 2019 31 0
Обіг торгівлі агропродукції між Україною та ЄС став рекордним
delo.uaОбіг торгівлі агропродукції між Україною та ЄС став рекордним

У січні-вересні 2019 р. оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 23% і сягнув рекордного показника у $7,5 млрд. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, передає прес-служба Інституту.

При цьому, позитивне сальдо склало $3,2 млрд.

«Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються сім країн — Нідерланди, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція та Бельгія», — йдеться у повідомленні.

Сукупна частка цих країн складає близько 4/5 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами.

За словами Миколи Пугачова, основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи.

Станом на середину жовтня 2019 р. вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на поставки до Європейського Союзу меду (основна і додаткова), цукру, ячмінної крупи і борошна, обробленого крохмалю, консервованих томатів, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова), пшениці, м’яса птиці і вершкового масла.

«Як і в попередні роки, значна частка квот залишається з нульовим або незначним відсотком використання. А це означає, що вітчизняні виробники агропродовольчої продукції не готові повною мірою реалізувати свій експортний потенціал на європейському ринку», —  зауважив Микола Пугачов.

За його прогнозом, при збереженні існуючих тенденцій Україна за результатами повного 2019 р. встановить новий рекорд в аграрному експорті до Євросоюзу.

Виконано за допомогою Disqus