На Житомирщині запустять проект зі створення сімейних молочних ферм

20 листопада 2019 91 0
На Житомирщині запустять проект зі створення сімейних молочних ферм

У Баранівській міській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) на Житомирщині запускають проект створення сімейних молочних ферм, що дозволить господарям корів заробляти більше на реалізації молока. Про це розповіла керівник проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» Оксана Загорська. Повідомляє Укрінформ.

«Жителі сільських територій Баранівської ОТГ першими у Житомирській області приєднаються до проекту «Створення сімейних молочних ферм». Цьому передуватимуть семінари, що проходитимуть по селах громади, а потім всі бажаючі відвідають сімейні молочні ферми, що вже працюють в інших областях, аби ознайомитися з їх реальними можливостями та перспективами. Перевага сімейних ферм у тому, що вони можуть реалізувати молоко за вищою вартістю, ніж звичайні власники корів», — пояснила Оксана Загорська.

За її словами, фахівці проекту нададуть селянам фахові консультації щодо облаштування ферм. Крім того, мова йде про взаємні чесні ринкові правила, коли власники відповідають за показники жирності молока, а закупівельники гарантують адекватну ціну.

Наразі у кооперативі 38 членів, серед яких одне фермерське господарство, і вже є селяни, які хочуть до нього приєднатися. У теплі пори роки за добу там можуть реалізувати 600-800 л молока, але восени і взимку рівень надою знижується до 200-300 л/добу.

Виконано за допомогою Disqus