Потенціал сімейного фермерства становить 1 млн господарств — науковець

24 грудня 2019 220 0
Потенціал сімейного фермерства становить 1 млн господарств — науковець
Kurkul.comПотенціал сімейного фермерства становить 1 млн господарств — науковець

Сімейні ферми повинні стати основою сталого розвитку територій в Україні. При цьому, потенціал сімейного фермерства в Україні становить близько1 млн господарств. Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, передає прес-служба Інституту.

Читати за темою: 10 кроків до створення сімейної ферми 

За його словами, в Україні розвиток фермерства був започаткований у 90-х роках минулого сторіччя. Втім, згодом частина ферм втратила ознаки сімейних. Нині сімейні господарства функціонують у вигляді малих фермерських господарств та особистих селянських господарств.

«Водночас саме сімейне фермерство, у якому гармонійно поєднуються можливості сім’ї і ферми у розвитку економічних, екологічних, соціальних та культурних функцій, має найбільші можливості у забезпеченні сталого розвитку сільських територій», — наголосив науковець.

За словами Юрія Лупенка, останнім часом в Україні формуються сприятливі умови для розвитку сімейного фермерства. Зокрема, до законодавства внесені зміни щодо запровадження визначення сімейного фермерства, розширення його організаційно-правових форм, застосування спрощеної системи оподаткування для сімейних ферм та ін. Урядом започатковано ведення Державного реєстру сімейних фермерських господарств.

Виконано за допомогою Disqus