В Огайо на двопільній системі отримують врожайність кукурудзи по 13,5 т/га

17 березня 2020 79 0
В Огайо на двопільній системі отримують врожайність кукурудзи по 13,5 т/га
В Огайо на двопільній системі отримують врожайність кукурудзи по 13,5 т/га

Технологія no-till для попередника кукурудзи, внесення добрив під час сівби кукурудзи, сучасні гібриди та постійний моніторинг якості грунту — ось складові такої врожайності кукурудзи в американських фермерів, пише Superagronom.

На Першому агрономічному форумі BRIDGES: Агрономічні перспективи виробництва сої та кукурудзи в Україні, що пройшов у Києві в кінці лютого, американський експерт Гарольд Вотерс розповів учасникам про своє бачення проблеми родючості ґрунту, досвід фермерів штату Огайо в оптимізації технологій з точки зору отримання економічної вигоди й водночас збереження ґрунтів.

Так в штаті Огайо поширена двопільна система вирощування кукурудзи й сої. Усі роботи, які потрібно зробити на полі, стараються провести за один прохід техніки.

Сою вирощують лише за використанням технології no-till, а добрива вносять в той момент, коли це необхідно. Якщо аналіз ґрунту показує, що відповідних елементів достатньо, зсувають їх внесення на наступний рік. 

«Але навіть якщо показники вмісту того ж фосфору перебувають на середньому рівні, ми все-таки практикуємо «підкидати» під час сівби уздовж рядка Р2О5. Таким чином десь на 25% знижується загальна потреба у фосфорі й певним чином підвищується врожайність. Якщо ж на якійсь ділянці підвищена норма фосфору, то тоді взагалі його не вносимо і таким чином економимо кошти», — поділився досвідом експерт.

Гарольд Вотерс радить фермерам постійно експериментувати з гібридами, якщо бажають підвищити врожайність культур.

«Ми у США змінюємо гібриди кожні 2-3 роки. Не тому, що нам нічого робити. А тому, що кожен новий гібрид дає вищі врожаї. Закладений селекціонерами потенціал відіграє чи не найважливішу роль. А другий чинник — це кліматичні умови», — пояснює фахівець.

Виконано за допомогою Disqus